UWAGA!

Policjanci w przedszkolu

 
Elbląg, Policjanci w przedszkolu
fot. nadesłana

Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc i jak prawidłowo zachować się na drodze, na placu zabaw i w domu, to treści, które poznały wczoraj dzieci z Przedszkola Nr 10 przy ul. Mącznej oraz dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Akademia Krasnoludków" przy ul. Kalenkiewicza w Elblągu.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów wydziału do spraw nieletnich i patologii, oraz dzielnicowych, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Funkcjonariusze zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne.
       Tym razem miejscem policyjnej edukacji było przedszkole Nr 10 przy ul. Mącznej w Elblągu. Na spotkaniu rozmawiano z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na placach zabaw oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Policjanci podkreślali, jak ważne jest, aby nosić przy odzieży elementy odblaskowe, które znaczenie polepszają widoczność na drodze. Podczas wizyty policjantka przeczytała przedszkolakom bajkę o właściwym zachowaniu w kontakcie z osobami obcymi.
       Funkcjonariusze odwiedzili również dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Krasnoludków” przy ul. Kalenkiewicza. Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła.
       Nie brakowało też emocji, kiedy „maluchy” własnymi rękoma dotykały wyposażenia funkcjonariuszy. Duże zainteresowanie u wszystkich dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę, policyjny lizak oraz mało znane wszystkim kajdanki. Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął w ogrodzie przedszkola. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolaki mogły włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.
       Miejmy nadzieję, że spotkania te przybliżyły dzieciom pracę policjantów, a co najważniejsze przełamały strach maluszków przed mundurem. Świadczyć o tym mogły końcowe deklaracje dzieci, że kiedy dorosną zostaną policjantami.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama