UWAGA!

Pracodawcy winni ponad milion złotych, rekordzista z Elbląga

 Elbląg, Pracodawcy winni ponad milion złotych, rekordzista z Elbląga

Prawie 150 tysięcy złotych w 2015 roku była winna swoim pracownikom jedna z elbląskich firm – wynika z danych Państwowej Inspekcji Pracy. Zaległości pracodawców wobec pracowników w województwie zmniejszyły się, porównując rok do roku, ale i tak wynoszą 1,3 miliona złotych.

Jak poinformował rzecznik prasowy Państwowej Inspekcji Pracy w Olsztynie Jacek Żerański, podstawową przyczyną niewypłacania pracownikom wynagrodzenia jest brak środków finansowych, będący często efektem zatorów i przestojów płatniczych na rynku, oraz nieznajomość lub lekceważenie przepisów przez pracodawców. 
       W 2015 roku inspektorzy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie w 68 zakładach stwierdzili niewypłacenie 921 pracownikom wynagrodzeń i innych świadczeń na łączną kwotę przeszło 1,3 mln zł. Inspektorzy wydali w ubiegłym roku 157 decyzji nakazowych, które dotyczyły najczęściej wypłaty: wynagrodzenia za pracę, wynagrodzenia za urlop lub ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop oraz wynagrodzenia za czas choroby. Blisko połowa zaległości dotyczyła wynagrodzenia za pracę. 
       Jednym z pracodawców, który w 2015 r. nie płacił swym pracownikom było biuro projektowe w Elblągu. Inspektorzy PIP stwierdzili w czasie kontroli, że 15 pracowników przez pół roku nie otrzymywało wynagrodzenia. Zaległości pracodawcy z tego tytułu wyniosły prawie 150 tys. zł. 
       Zaległości w wypłacaniu wynagrodzeń przez pracodawców w 2015 w województwie warmińsko-mazurskim roku był mniejsze niż rok wcześniej. Wyniosły 1,3 mln zł, w 2014 r. - 1,5 miliona złotych.
      
       Źródło: Kurier PAP
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czyzby firma z Saperow?
 • Ta wyżej czy niżej saperow
 • Informacje o tym kto jest winien - powinny być jawne. Niech się wstydzi dziadyga jeden wyzysku i okradania innych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  1
  marecki_(2016-03-21)
 • Branża budowlana po zimie w kryzysie, urzędnicy mają opóznienia w ogłaszaniu przetargów, brak projektów. Co robią urzędnicy i gdzie pieniądze na Żuławy ?
 • Takie firmy w ogóle nie powinny istnieć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  0
  htsrh(2016-03-21)
 • Cytuję ". .. Jednym z pracodawców, który w 2015 r. nie płacił swym pracownikom było biuro projektowe w Elblągu. Inspektorzy PIP stwierdzili w czasie kontroli, że 15 pracowników przez pół roku nie otrzymywało wynagrodzenia. Zaległości pracodawcy z tego tytułu wyniosły prawie 150 tys. zł. .. ." a jakieś szczegóły co to za firma i gdzie ma siedzibę lub jakie projekty robiła? A może jeszcze była członkiem na przykład Izby Gospodarczej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  KIat.Na.Idiotów(2016-03-21)
 • Pracownik ma pracować, a nie o wypłatę się upominać. Przyjdzie czas to dostanie, a jak nie pasuje to niech się zwolni. Czyżby nie mógł się sam zwolnić bo urząd pracy odmówi zasiłku? No to jaki z niego pracownik, przecież to niewolnik!
 • Zaraz. To nie dostając pensji przez 1-2 miesiące pracowali dalej? To jacyś frajerzy chyba. Jak można pracować 6 mscy za darmo?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  5
  ktoco(2016-03-21)
 • frajerzy powiadasz. .. .pewnie szef obiecywał że sie w koncu ruszy sratata, nie jeden z tych" frajerów" ma kredyt do spłacenia, wiem ty byś na pewno odszedł/odeszła na drugi dzień
 • Firmy żeby przetrwać robią usługi już prawie za darmo i myślą, że będzie lepiej, a tu nie, urzędników dalej tylko więcej !
 • Można zwolnić pracodawcę i to dyscyplinarnie z artykułu 55 paragraf 1,1 kodeksu pracy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  morkko(2016-03-21)
 • Pracownik nie jest winien swemu pracodawcy służalczości i posłuszeństwa. Jest mu jedynie winien usługę, za którą otrzymuje zapłatę, będącą nie łaską, lecz zasłużonym wynagrodzeniem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  robotnik(2016-03-21)
Reklama