UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pracownicy Elmeatu dalej czekają na pieniądze

Elbląg, Pracownicy Elmeatu dalej czekają na pieniądze
Fot. Anna Dembińska.

Stu dziewiętnastu byłych pracowników Elmeatu nie otrzyma w lutym, jak się jeszcze niedawno spodziewali, około miliona stu osiemdziesięciu tysięcy złotych zaległych wynagrodzeń - informuje Dziennik Elbląski.

Przypomnijmy, że w połowie września 2005 roku elbląski sąd ogłosił upadłość spółki Zakłady Mięsne Elmeat w Elblągu. Wkrótce potem kontrola przeprowadzona przez Najwyższą Izbę Kontroli wykazała, że Henryk Słonina, prezydent Elbląga, nie miał zgody na założenie dwóch hipotek (głównej należności i odsetek) wartości około 4 milionów złotych, by poręczyć kredyt Elmeatowi. W tej sytuacji syndyk masy upadłościowej wystąpił do elbląskiego sądu o unieważnienie obu hipotek. Temida przyznała rację syndykowi. Na tej podstawie powstała lista zaspokojenia wierzycieli. Pracownicy, po wygranej sprawie znaleźli się na pierwszym miejscu kolejki osób i instytucji domagających się otrzymania zaległych pieniędzy. Wyprzedzili między innymi bank, który udzielił kredyt mięsnej spółce. 


       Ku zaskoczeniu niektórych byłych pracowników Elmeatu bank złożył zarzuty do listy wierzycieli. 
— W tej sytuacji nie można wypłacić pracownikom zaległych wynagrodzeń — wyjaśnia Renata Połuch, sędzia komisarz, zajmująca się sprawą zaspokojenia wierzycieli Elemeatu. — Trzeba poczekać aż będzie możliwe rozpatrzenie zarzutów banku. To musi potrwać - ze względu na obowiązującą procedurę. 
Władysław Bień, przedstawiciel byłych pracowników Elmeatu, nie jest, w przeciwieństwie do części swoich koleżanek i kolegów, zdziwiony sytuacją. 
— Bank za wszelką cenę chce odzyskać pieniądze — mówi.
       - Czekaliśmy pięć lat, poczekamy jeszcze. Mam nadzieję, że odzyskamy to, co nam się należy. Mamy przecież wyrok sądu o unieważnieniu hipotek. Bank w tej sytuacji nie jest pierwszy w kolejce po pieniądze. 

Przez dziesięć miesięcy toczyło się w Prokuraturze Okręgowej w Bydgoszczy postępowanie o przekroczeniu uprawnień w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Chodziło o to, że prezydent Henryk Słonina bez zgody Rady Miejskiej ustanowił dwie hipoteki na działkę z budynkami, byłych Zakładów Mięsnych Elmeat na ponad 4 miliony zł. Śledczy umorzyli postępowanie. 

       — Prezydent Elbląga nie działał na szkodę interesu publicznego — wyjaśnia prokurator Jan Bednarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. — Ustanowił on hipoteki, by Elemeat dostał kredyt. Wszystko po to, by były utrzymane miejsca pracy.
Nikt nie złożył odwołania. Decyzja prokuratury o umorzeniu jest prawomocna.

      
źródło: Dziennik Elbląski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama