UWAGA!

Prokuratura odwoła się od wyroku w sprawie kibiców

Elbląg, Wyrok w sprawie pobicia czarnoskórego lekarza zapadl w Sadzie Grodzkim - prokuratura zapowiada odwołanie
Wyrok w sprawie pobicia czarnoskórego lekarza zapadl w Sadzie Grodzkim - prokuratura zapowiada odwołanie (fot. rp)

W dzisiejszym Dzieniku Elbląskim: Elbląska prokuratura odwoła się od wyroku, jaki zapadł w procesie dwóch mężczyzn oskarżonych o pobicie czarnoskórego lekarza w parku Bażantarnia. Sąd skazał za to Mariusza S. na sześć miesięcy więzienia, a drugiego z oskarżonych, Rafała W. uniewinnił.


— Wystąpiliśmy do sądu o pisemne uzasadnienie wyroku. Po jego otrzymaniu będziemy mieli 14 dni na złożenie apelacji — mówi Sławomir Karmowski z Prokuratury Rejonowej w Elblągu. 

       Prokuratura uważa, że zgromadzone dowody wskazują na winę Rafała W. Inaczej uznał sąd grodzki w Elblągu, który w połowie czerwca uniewinnił pochodzącego z Dąbrowy Górniczej mężczyznę.
       — Jedynym dowodem wskazującym na udział Rafała W. było rozpoznanie przez świadka podczas okazania, ale opis ubioru mijał się z faktycznym ubraniem, jakiego tego dnia miał na sobie Rafał W. — uzasadniała sędzia Grażyna Łapka.

       Prokuratura żąda także surowszej kary dla drugiego oskarżonego. Mariusz S. został oskarżony o znieważenie, grożenie i udział w pobiciu lekarza. Sąd uznał go winnym wszystkich tych czynów i skazał go na pół roku więzienia, bez możliwości warunkowego zawieszenia kary.
       Do pobicia czarnoskórego lekarza doszło w kwietniu ub. roku w parku Bażantarnia, gdzie grupa kibiców świętowała zwycięstwo swojej drużyny. Kilku odłączyło się od grupy i zaczepiło przechodzącą obok parę - lekarza i jego żonę. Mężczyzna został dotkliwie pobity. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali sześć osób - ostatecznie prokuratura zdecydowała się oskarżyć o napaść dwie z nich - Mariusza S. i Rafała W.
       /Dziennik Elbląski/
       Zobacz także: Winny i niewinny - zapadły wyroki w sprawie o pobicie czarnoskórego lekarza.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Zamknąc ich, tylko że w polskim, ale w ruskim więzieniu, stamtąd raczej już nie wrócą, chyba że w workach :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kopssik(2009-06-29)
 • Jednego uniewinniono, więc jakim prawem piszesz, o nim jak o przestępcy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sprawiedliwy(2009-06-29)
 • Gawiedź pragnie krwi!!!! Winien nie winien siedzieć powinien!!
 • Już jakiś neptyk lansuje niewinność Rafała na HP. Mam nadzieję, że apelacja proroka dojdzie do skutku i ten bandyta zostanie skazany na odsiadkę. Takich zwyrodnialców należy karać z całą surowością!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  guantanamo(2009-06-29)
 • Postawić pod sądem szubienicę i wieszać za kolejnością. Potem pakować do wora, a wór do jeziora. Od razu mieli byśmy spadek przestępczości o ponad połowę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fdffffffffffffff(2009-06-30)
 • Zadziwia mnie ogolnopolskie przyzwolenie i tolerancja na pobicia, chyba niedlugo nasi znakomici europoslowie z Kurskim na czele wymogą na naszym rzadzie zaostrzenie prawa dostosowujacego go do unijnego. W ub. niedzielę w Bielsku Bialej duza grupa pseudokibicow pobila kijami bajsbolowymi, lancuchami i lomami, miejscowych 14 letnich / mlodzicy / pilkarzy i ich rodzicow / wielu rannych nawet polamane konczyny /. Policja po fakcie zatrzymala 12 sprawcow w wieku 14 do 20 lat. nieletni odpowiedzą przed sadem rodzinnym, a doroslym "grozi nawet do 3 lat ". Myslę, że przy takim dzialaniu rzadu Tuska i bezradności jaką reprezentuje w walce z przestepczością w Polsce, w najblizszych wyborach z powodzeniem moze wygrać ponownie, ale PiS.
 • Nie chronie lumpów ale ten czarny lekarz tez nie jest bez winy bylem u niego parę razy on zachowuje się bardzo prowokujaco iwyzywajaco sprawia wrazenie ze jest lepszy od innych bo jest lekarzem i jest z wyzszej sfery podczas wizyty potrafil ublizac mi widac gilym okiem że ignoruje pacjenta podczas wizyty wpogotowiu dlugo ogladalmoj dowod osobisty malo interesujac sie moja choroba wkoncu po dlugim ogladaniu stwierdził ze ze zdiecia jestem komunista nie zanotował mojej wizyty w ksiażce pacjetow nie dal mi nawet recepty powiedzal slownie co mam kupić agdy poprosiłem o zapisanie leku powiedział ze niema papieru ja nie bronie bandziorów jestem za karaniem ale i wtym przypadku mógłl sprowokować tych pijanych kibiców on czuje sie za pewny siebie potrafi wysmiewać się zpacjenta to i tymbardziej zpijanego
 • Powinno sie przed i po wejściu na stadion wszystkich kibiców pałować i przy pobiciu każdego z nich wzywac do prokuratora + 24 godziny a areszcie na przemyślenia. Tak powinno byc za kazdym razem gdy ktos kogoś pobije, ukradnie itp
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  slizak(2009-07-04)
Reklama