UWAGA!

Wkrótce poznamy nazwisko nowego wojewody

 
Elbląg, Wkrótce poznamy nazwisko nowego wojewody
(fot. WS - arch. portEl)

Nowi wojewodowie zostaną powołani jak najszybciej. W tej chwili spływają wnioski – powiedziała premier Beata Szydło.

Premier Szydło była pytana na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu o to, kiedy zostaną powołani wojewodowie. Jak najszybciej. W tej chwili czekam na rozmowy z panem ministrem spraw wewnętrznych Mariuszem Błaszczakiem; spływają wnioski i jak najszybciej będziemy tych zmian dokonywać – odpowiedziała szefowa rządu.
       Większość regionalnych struktur PiS rekomendowała już władzom partii kandydatów na nowych wojewodów. Są wśród nich samorządowcy, byli wojewodowie, profesorowie wyższych uczelni. Ich nazwiska działacze PiS wymieniają nieoficjalnie; zastrzegają, że ostateczne decyzje należą do premier.
       Według szefa warmińsko-mazurskiej rady regionalnej PiS posła Leonarda Krasulskiego, przedstawiciele wszystkich regionów mieli do wtorku przekazać partyjne rekomendacje kandydatów na wojewodów i wicewojewodów szefowi komitetu wykonawczego PiS Joachimowi Brudzińskiemu, który ma dokonać ich „wstępnej weryfikacji”.
       Następnie lista, powiedział Krasulski, ma trafić do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, a później do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który przedstawi nazwiska wraz z rekomendacją premier Beacie Szydło. Działacze PiS w regionach spodziewają się, że nowi wojewodowie otrzymają nominacje w najbliższych dniach, najdalej na początku przyszłego tygodnia.
       Poseł Leonard Krasulski powiedział PAP, że parlamentarzyści z naszego województwa rekomendowali pięciu kandydatów na wojewodę i wicewojewodów. Wśród nich jest radny sejmiku i był y senator dwóch kadencji Sławomir Sadowski. Poseł PiS nie chciał ujawnić pełnej listy kandydatów. Według nieoficjalnych informacji na liście osób typowanych na najważniejsze stanowiska w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie są również wiceprzewodniczący sejmiku Artur Chojecki i były wiceprezydent Elbląga Janusz Hajdukowski.
       Dotychczasowi wojewodowie z PO i PSL złożyli dymisję wraz z ustępującym rządem Ewy Kopacz. Ich następców powoła premier na wniosek ministra odpowiedzialnego za sprawy administracji publicznej. W poprzednim rządzie była to kompetencja szefa resortu administracji i cyfryzacji, obecnie – ministra spraw wewnętrznych i administracji; przewiduje to nowelizacja ustawy o działach administracji rządowej przyjęta przez nowy Sejm i podpisana przez prezydenta.
      
       źródło: Radio Olsztyn
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama