UWAGA!

Wykonawca przekopu rozpoczął budowę jednego z nabrzeży

Co obecnie dzieje się na placu budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną? Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej opublikowało dzisiaj aktualne zdjęcia i film z przebiegu inwestycji. 

W części Zatoki Gdańskiej rozpoczęło się budowanie nabrzeża południowego. - Prowadzone są prace przy nasypach pod przyszłe obiekty mostowe i drogi. Trwają także prace elektryczne i teletechniczne, usuwane są kolizje z istniejącymi sieciami - informuje Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej na swojej stronie na Facebooku. - Wkrótce będą pogrążone kolejne ścianki nabrzeża południowego, w rejonie Zatoki Gdańskiej rozpoczną się też prace u nasady falochronu zachodniego oraz wzmacnianie gruntów pod przyszłe obiekty mostowe palami prefabrykowanymi.Ponadto kontynuowane będą także roboty przy nasypach, wykonywane wzmocnienia pod drogi. Rozpoczną się też prace związane ze sztuczną wyspą. Na początek wybudowane zostanie tymczasowe nabrzeże, na które drogą wodną transportowane będą materiały potrzebne do budowy wyspy. Prace realizowane są zgodnie z założeniami, które przewidują ich zakończenie na rok 2022 - dodaje ministerstwo.

  Elbląg, Wykonawca przekopu rozpoczął budowę jednego z nabrzeży
(fot. MGMiŻŚ)

Nadal aktywni są przeciwnicy przekopu. Ekolodzy zrzeszeni w grupie pod hasłem "Obóz dla Mierzei" w ostatnich dniach zebrali tysiąc podpisów pod petycją przeciwko tej inwestycji. 

Nadal też nie ma decyzji w sprawie zgodności z prawem decyzji środowiskowej wydanej przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Olsztynie. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska po raz szósty przełożyła termin rozpatrzenia odwołania od tej decyzji, jaką złożył Zarząd Województwa Pomorskiego. Nowy termin wyznaczono na koniec maja. 

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama