UWAGA!

Wzdłuż granicy z Rosją powstają wieże obserwacyjne

 
Elbląg, Wzdłuż granicy z Rosją powstają wieże obserwacyjne
(fot. archiwum portEl.pl)

Wzdłuż 200-kilometrowej granicy między Polską a obwodem kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej powstają wieże obserwacyjne dla straży granicznej. Będą one wyposażone w sprzęt do całodobowej obserwacji granicy - podała warmińsko-mazurska Straż Graniczna.

Wieże będą służyły funkcjonariuszom straży granicznej do obserwacji i nadzoru nad odcinkami granicy państwowej. Obraz z kamer będzie przekazywany do tzw. Lokalnych Ośrodków Nadzoru umiejscowionych w placówkach straży granicznej - poinformowała Mirosława Aleksandrowicz, rzeczniczka warmińsko-mazurskiej Straży Granicznej.
       Jak podaje "Gazeta Wyborcza", obiekty są zlokalizowane w różnej odległości od granicy państwowej. Nie są zamaskowane, lecz doskonale widoczne, chociażby dlatego, że mają po 35 i 50 metrów wysokości, czyli sięgają 11. i 15. piętra.
       - Obecnie trwają odbiory i testy wyposażenia zainstalowanego na wieżach. Planujemy pełne uruchomienie wież do czerwca tego roku - dodała rzeczniczka warmińsko-mazurskiej Straży Granicznej.
       Łączny koszt budowy wież to ponad 14 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana z funduszy unijnych.
      
       Źródło: Gazeta Wyborcza
oprac. red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Powinnyśmy na 30 metrów wybudować mur i dogodzić się od Rosji Ukrainy itp.
 • Dobrze, w razie czego może zdążymy ewakuować swoich bliskich bo to to nieprzewidywalny naród
 • Czekamy na drogę pieszo- rowerową wzdłuż drogi 501 i 502. Z Mikoszewa do Piasków. Podobno juz na poboczu wycinaja drzewa i maja wyrównac pobocze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  4
  drogi rowerowe(2015-04-06)
 • trzeba przekopać kanał i uniezależnic sie od rosjii. albo odzyskać królewiec do macierzy!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  5
  lepszy pomysl(2015-04-06)
 • To znaczy ze będą zwalniać wopków tak jak na wybrzeżu po wybudowaniu wież obserwacyjnych? No to rzeczywiście będzie bezpiecznie. Policji nie ma strażników nie będzie gratulacje. Na wybrzeżu zlikwidowano 3 placówki SG TO MA BYĆ POPRAWIENIE OBRONNOSCI???!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  powtórka z wybrzeża.(2015-04-06)
 • Bezpieczeństwo to ludzie, psy służbowe a nie złom elektroniczny, który zaraz się zepsuje a na naprawę nie będzie kasy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  SMUTNA PRAWDA(2015-04-06)
 • Wyłapywać tych co haracze od naszych ściągają i ganiają ich z kałachami, na granicy celnik rosyjski bierze 100 rubli (każdy o tym wie), a teraz stacje benzynowe obstawione przez uzbrojonych bandytów, a jeśli ktoś nie zapłaci potrafią gonić go strzelać a nawet przekroczyć granicę i już na terytorium Polski ganiają naszych. Może te wieże pomogą w obserwacji terenu i wyłapywaniu takich bandziorów, inną sprawą jest jak oni przewożą broń przez granicę co?? rosyjski pogranicznik przymyka oko - polski również??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  okoniowaty(2015-04-06)
 • Królewiec nigdy nie był polski- to tak dla 'lepszy pomysł"
 • to Gazeta Wyborcza i TVN swego czasu nawoływały, że nie potrzebna nam armia a Rosja jest gwarantem bezpieczeństwa ! Tych co mówili by uważać na Rosję nazywali "rusofobami" i "by nie prowokować Rosji uzbrajając armię"
 • Lenno Królestwa Polskiego 1466–1657 Od czasów II pokoju toruńskiego, w latach 1466-1525,miasto było stolicą zależnych od Korony Królestwa Polskiego Prus Zakonnych. W czasie wojny polsko-krzyżackiej 1519-21,oblegane było w maju 1520 przez polskie wojska zaciężne pod wodzą hetmana wielkiego koronnego Mikołaja Firleja. Po sekularyzacji zakonu krzyżackiego i hołdzie pruskim złożonym w 1525 przez wielkiego mistrza królowi Zygmuntowi Staremu miasto stało się stolicą Prus Książęcych, zależnych od króla polskiego jako lenno. Na znak zależności czarny pruski orzeł otrzymał koronę królewską na szyi i literę „S” od łacińskiego imienia króla Sigismundus (Zygmunt). Wkrótce rozpoczęła się w Prusach wojna religijna, w wyniku której religią panującą w państwie stał się luteranizm. Na prośbę Albrechta król Polski Zygmunt II August 28 marca 1560 obdarzył uniwersytet (Albertyna) w Królewcu takimi samymi przywilejami jakie posiadała Akademia Krakowska, od tego momentu uczelnia mogła nadawać tytuły naukowe. W 1618 Prusy Książęce przeszły we władanie elektorów Brandenburgii, a w 1657 uniezależniły się od I Rzeczypospolitej. Mimo formalnego zerwania więzi z Polską, a następnie nacisku germanizacyjnego, element polski na tych ziemiach nadal był obecny
 • Poczytaj historie 15 wiek zhołdowanie miast pruskich polskiemu królowi. Od tego czasu powinien być polski
 • Jagiełło zrobił błąd ze nie wyciął Krzyżaków w pień. Dzisiaj nie było by problemu. Ani rozbiorów i wojen światowych. Po Grunwaldzie wszystkie miasta pruskie witamy Polaków z radością ale my głupcy oddaliśmy je spobrotemwszystkie Krzyzakom. Od tamtych czasów właśnie Królewiec oficjalnie stał się polski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Historyk.(2015-04-06)
Reklama