UWAGA!

Zarzuty dla Olechnowicza

 
Elbląg, Paweł Olechnowicz zgodził się na upublicznianie jego wizerunku (arch. mat. prasowe spółki Lotos)
Paweł Olechnowicz zgodził się na upublicznianie jego wizerunku (arch. mat. prasowe spółki Lotos)

Zarzuty dotyczące niegospodarności w zarządzaniu mieniem spółki Lotos SA, wyrządzenia znacznej szkody majątkowej i pomocnictwa w przestępstwie usłyszały osoby zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Trzy osoby z zatrzymanych usłyszały zarzuty jeszcze we wtorek. W środę przedstawiono zarzuty byłemu prezesowi Lotosu - Pawłowi Olechnowiczowi. Zgodził się on na upublicznienie wizerunku oraz imienia i nazwiska.

Przypomnijmy, że we wtorek rano CBA zatrzymało cztery osoby w związku z zarzutami dotyczącymi niegospodarności w zarządzaniu mieniem Lotos SA. Wśród nich był były prezes zarządu Paweł Olechnowicz, który pełnił tę funkcję w latach 2002-2016.
       - Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Byłemu prezesowi zarządu oraz byłemu zastępcy dyrektora generalnego prokurator przedstawił zarzut wyrządzenia spółce Lotos znacznej szkody majątkowej w kwocie nie mniejszej niż 246 tys. zł poprzez zawarcie, w roku 2011, z jednym z podmiotów zewnętrznych, fikcyjnej umowy o świadczenie usług doradczych. Umowa ta została zawarta z jednoczesnym pominięciem obowiązujących w spółce procedur dotyczących zakupu w trybie negocjacyjnym. Czyn ten został zakwalifikowany jako przestępstwo z art. 296 par. 2 kk. (red. podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8) - informuje Maciej Załęski, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.
      
       Więcej na biznes.trojmiasto.pl
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A jak mu udowodnią, że umowa była fikcyjna ? Doradztwo, outsourcing to najbardziej niemierzalne materie w biznesie. Ktoś coś komuś zleca i tyle. Bicie piany na przykrycie kocykiem medialnym sprawy Misiewicza i taśm Kaczyńskiego.
 • Nadymią nadymią pochwalą się w TVPis i zwolnią. tak to będzie. Jeszcze odszkodowanie zapłacą.
 • władza i pieniądze deprawują!!!
 • Szacunek dla tego pana postawił lotos na nogi i jeszcze pamiętał o Elblągu .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  104
  22
  Żuławskie Psy.(2019-01-30)
 • pan paweł olechnowicz to przykład bardzo dobrej zmiany czekam na śledztwo elblążanka
 • Służby rozgrywały i rozgrywają swoje wojenki, tak było z nagraniami u "Sowy", z nagraniami o Srebrnej i teraz. .. .My chodzimy i myślimy, że mamy demokratyczny wybór i wpływ na to kto zostanie wybrany, a tak naprawdę wszystkim rządzą "służby" które odpala jakiś temat i albo jest pozamiatane albo sukces. .. .A afera ma odwrócić uwagę od innej afery. .. .i tak w koło. .. przypomnijcie sobie scenariusz z naszego referendum 2013 roku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37
  4
  Prorok_Igor(2019-01-30)
 • Nie wiem, nie znam się, nie zabieram głosu.
 • Tak na zdrową logikę. Facet dobrze zarabiał i połakomił się na suchary? Ludzie oprzytomnijcie, to jedna wielka farsa. .. Ciekawe czy Panowie z CBA będą zatrzymywać swoich kolegów?
 • Nie uwierzę, że ten Pan mógłby być zamieszany w tak banalną aferę. Nie uwierzę z prostej przyczyny. Oskarża się go (jak i pozostałych) o szkodę majątkową wysokości prawie 250 tyś. Ludzie, prezes tej firmy pewnie zarabia podobnie na miesiąc. Nie dam wiary, że połasiliby się na taką kwotę i to w ilu. .. .trzech?. .. czterech? Proszę was, przecież to wygląda na farsę i aferę, która ma przykryć inne afery.
 • lubie, kocham te idiotyzmy publikowane przez media I przez Portel tez, kto wam kaze, poleca pisac taki chlam informacyjny- 246 tys. zawracacie d. o pare zlotych I jeszcze niewiadomo, bo zdaje sie ze bedziecie musieli goscia bardzo przepraszac, a co taka cisza w sprawie nie milionowych a miliardowych przekretow Pro-civili, komorowskiego, Amberg goold - sluzb specjalnych o ktorych pisze W, . Sumlinski
 • @unikda - aleśmy trzasnęli podobne komentarze i to jeden pod drugim haha. Czyli myślisz podobnie. Także uważam, że na logikę to z daleka wygląda na komedię.
 • dopisz jarka do kolejki!
Reklama