UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dwa tysiące grzywny za spalanie odpadów

 
Elbląg, Dwa tysiące grzywny za spalanie odpadów
fot.arch. Straży Miejskiej w Elblągu

Strażnicy miejscy zauważyli gęsty dym o dziwnej barwie, unoszący się nad pawilonami pod Górą Chrobrego. Na miejscu zastano ognisko, w którym spalana była słoma z dachu wraz z otaczającą ją siatką, puszki oraz inne odpady.

Przy pawilonach zastano prawdopodobnego sprawcę wykroczenia, który przyznał się do palenia ogniska, jednocześnie stwierdzając, że to co znajduje się w ognisku to nie odpady. Mężczyźnie został zaproponowany mandat karny w wysokości 500 zł - mężczyzna skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu, w związku czym sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Elblągu. Sąd po rozpoznaniu sprawy nałożył na mężczyznę grzywnę w wysokości 2000 zł oraz dodatkowo obciążył go kosztami sądowymi. Straż Miejska w Elblągu przypomina, że zgodnie z art. 191 Ustawy o Odpadach z dnia 14 grudnia 2012 roku, "Kto, wbrew przepisowi art. 155, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów, podlega karze aresztu albo grzywny." Za powyższe wykroczenie grozi grzywna w wysokości 5000 zł!

mł. str. Karol Hoffman Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama