UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mój Elbląg – zielone miasto" - IV edycja "wyŁADnijMY Elbląg

2021-05-05 16:40

Trwa czwarta edycja konkursu plastycznego „wyŁADnijMY Elbląg” adresowanego do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Hasło tegorocznej edycji brzmi „mój Elbląg – zielone miasto”. Na prace czekamy do 12 maja br.

Podczas kontroli drogowej ubyło mu kilometrów

Podczas kontroli drogowej ubyło mu kilometrów

2021-05-05 14:42

Policjanci z elbląskiej drogówki zatrzymali osobowego nissana, którego przebieg nie zgadzał się z danymi Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Różnica była znacząca, bo aż o 75 tysięcy kilometrów. Bezprawne manipulowanie wskazaniem drogomierza to przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany za posiadanie narkotyków

Zatrzymany za posiadanie narkotyków

2021-05-05 09:44

Policjanci z Elbląga zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie amfetaminy. Odpowie za posiadanie środków odurzających za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

65-letni Rosjanin podstępem chciał wjechać do Polski

65-letni Rosjanin podstępem chciał wjechać do Polski

2021-05-04 15:11

Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 65-letniego Rosjanina, który posłużył się sfałszowaną, niemiecką kartą pobytu.

Zadymienie na Wyspiańskiego

Zadymienie na Wyspiańskiego

2021-05-01 00:01

W piątkowy wieczór (30 kwietnia) służby ratunkowe zostały wezwane do zdarzenia przy ul. Wyspiańskiego. Po przybyciu na miejsce straży pożarnej okazało się, że zadymieniu uległy rzeczy leżące przy piecu kaflowym. Zobacz zdjęcia.  

Kierowcy na cenzurowanym po zgłoszeniach mieszkańców

Kierowcy na cenzurowanym po zgłoszeniach mieszkańców

2021-04-30 14:57

Policjanci z elbląskiej drogówki, wspólnie ze strażnikami miejskimi, przeprowadzili kontrolę prawidłowości postoju pojazdów na terenie Elbląga. Szczególną uwagę zwracano na samochody pozostawione na drogach dla rowerów, chodnikach, w rejonie przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej oraz skrzyżowań. To odpowiedź służb za zgłoszenia elblążan, którzy wskazywali nieprawidłowości w parkowaniu i tym samym utrudnienia komunikacyjne dla pieszych i kierowców.

Kierował po pijanemu

Kierował po pijanemu

2021-04-29 15:16

54-letni mężczyzna kierował mając 1,8 promila. Gdy policjanci go zatrzymali okazało się, że nie ma również uprawnień do kierowania autem.

Siedziała w samochodzie, była pijana i miała słoik z narkotykami

Siedziała w samochodzie, była pijana i miała słoik z narkotykami

2021-04-29 13:25

Policjanci dostali zgłoszenie, że pewna kobieta od kilku godzin siedzi w samochodzie. Funkcjonariusze obawiali się, że mogła zasłabnąć i grozi jej wyziębienie. Chcieli jej pomóc i otworzyli drzwi. Zapach alkoholu nie pozostawił wątpliwości: była pijana. Dodatkowo podała fałszywe dane, a w torebce kobiety policjanci znaleźli... szklany słoik z narkotykami. 24-latka została zatrzymana do wyjaśnienia. Za posiadanie środków odurzających grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Handlowali zegarkami pochodzącymi z włamania do jubilera

Handlowali zegarkami pochodzącymi z włamania do jubilera

2021-04-28 10:00

Luksusowe zegarki zrabowane z salonu jubilerskiego i biżuterię o znacznej wartości zabezpieczyli w powiecie elbląskim funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w akcji prowadzonej wspólnie z pomorskimi policjantami. Na gorącym uczynku zatrzymali pięciu mężczyzn, gdy ci sprzedawali i kupowali luksusowe zegarki skradzione w ubiegłym tygodniu u jubilera w Niemczech (o tej sprawie pisaliśmy w artykule "Głośne zatrzymania w Suchaczu" - red.).

Straż Graniczna przechwyciła nielegalne wyroby akcyzowe

Straż Graniczna przechwyciła nielegalne wyroby akcyzowe

2021-04-26 12:30

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach ujawnili w powiecie braniewskim nielegalne papierosy, krajankę i alkohol. Szacunkowa wartość zdeponowanych towarów wynosi ponad 350 tys. zł.

Narkotyki nie trafią na lokalny rynek

Narkotyki nie trafią na lokalny rynek

2021-04-26 10:56

Piątkowa interwencja Straży Granicznej przy ul. Łęczyckiej dotyczyła walki z handlarzami narkotyków. Funkcjonariusze z Bezled zatrzymali na gorącym uczynku trzech mieszkańców powiatu elbląskiego, którzy przygotowywali narkotyki do obrotu.

Pięćset złotych mandatu za kaskaderskie popisy w bmv

Pięćset złotych mandatu za kaskaderskie popisy w bmv

2021-04-26 10:29

Policjanci z Pasłęka ukarali mandatem w wysokości 500 zł w miniony weekend mężczyznę za "popisy kaskaderskie" autem w Parku ekologicznym im. Stanisława Pankalii.   

Głośne zatrzymania w Suchaczu

Głośne zatrzymania w Suchaczu

2021-04-23 14:10

Sceny jak z sensacyjnego filmu rozegrały się dzisiaj w Suchaczu. Na jednej z posesji interweniowali funkcjonariusze policji i Straży Granicznej. Mieszkańcy mówią, że słyszeli strzały. Zobacz więcej zdjęć.

Jechali za szybko

Jechali za szybko

2021-04-23 11:03

O tym jaka jest kara za zbyt szybką jazdę przekonało się troje elblążan, których prędkość została zmierzona przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Wszystkie przekroczenia były o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. 

Zlikwidowali punkt z grami hazardowymi

Zlikwidowali punkt z grami hazardowymi

2021-04-23 09:51

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalny punt gier hazardowych w Elblągu. 

Z narkotykami i bez uprawnień

Z narkotykami i bez uprawnień

2021-04-22 13:17

Policjanci patrolowo-interwencyjni wspólnie z żandarmerią wojskową zatrzymali do kontroli pewnego 23-latka kierującego audi a4. W trakcie kontroli okazało się, że auto nie ma ważnych badań technicznych a kierujący jest nadmiernie pobudzony jak na kogoś... kto nie ma uprawnień do kierowania. 

Problemowe opony

Problemowe opony

2021-04-22 13:15

W ostatnim czasie na mniej uczęszczanych ulicach, placach czy działkach na terenie Elbląga możemy spotkać porzucone zużyte opony samochodowe. Niepokojąco wysoka jest skala tego zjawiska.

Jechał bez prawa jazdy

Jechał bez prawa jazdy

2021-04-21 13:31

Przy ul. Browarnej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali, 33-latka który jechał osobowym seatem. W trakcie kontroli okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania. 

Policjanci kontrolują trzeźwość

Policjanci kontrolują trzeźwość

2021-04-21 12:28

Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. Obaj kierowali motorowerami. Jeden z nich próbował nawet uciekać przed policyjnym radiowozem. 

Sądowy finał wypadku

Sądowy finał wypadku

2021-04-21 12:12

30-letni kierowca z Elbląga został skazany przez sąd na 3 tysiące złotych grzywny i zakaz prowadzenia na 10 miesięcy. Podczas brawurowej jazdy doprowadził do kolizji z autobusem i dwoma innymi samochodami.  

Reklama