UWAGA!

Grozili nastolatkom na Słonecznej. Jeden z nich to funkcjonariusz (aktualizacja)

 Elbląg, Grozili nastolatkom na Słonecznej. Jeden z nich to funkcjonariusz  (aktualizacja)
(fot. Mikołaj Sobczak)

Dwóch mężczyzn - 30-letni i 40-letni – usłyszało zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec kilku 18- i 19-nastolatków, którzy jechali autem ul. Słoneczną. Awantura zaczęła się, gdy pod koła auta wbiegł... mały pies. Jeden z mężczyzn, który przyjechał na miejsce zdarzenia, miał grozić nastolatkom przedmiotem przypominającym broń. Jest... funkcjonariuszem Służby Więziennej.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem około godz. 23. O sprawie poinformował nas jeden z Czytelników.

- Syn jechał autem z kolegami ul. Słoneczną, rozwozili się do domów po zawodach sportowych. Opowiadał mi, że w pewnym momencie pod koła wbiegł mały pies. Nic mu się w sumie nie stało, ale niedaleko szedł właściciel psa, który wszczął awanturę. Mówił, że dzwoni na policję, ale początkowo zamiast policji przyjechał jakiś wielki barczysty facet, który zaczął gonić syna i jego kolegów, grożąc im bronią – opowiada nasz Czytelnik.

Policja podjęła interwencję w tej sprawie. Przesłuchała zarówno nastolatków, jak i zatrzymała mężczyzn, którzy mieli im grozić. - 30-latek i 40-latek usłyszeli zarzuty kierowania gróźb karalnych. Przedmiot, którym miał grozić 40-latek, był atrapą broni, to pistolet na plastikowe kulki. Sprawa została przekazana prokuraturze – mówi nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Za groźby karalne zgodnie z art. 190 kodeksu karnego grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat.

 

Aktualizacja z wtorku. Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź na nasze pytania z prokuratury. - Postępowanie o przestępstwo zakwalifikowane z art. 190 par. 1 kk prowadzone jest w formie dochodzenia przez KMP w Elblągu. W postępowaniu tym prokurator Prokuratury Rejonowej w Elblągu zastosował wobec obu podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci: dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego oraz poręczenia majątkowego - informuje Ewa Ziębka, pełniąca funkcję rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Prokuratura potwierdziła nam, że jeden z podejrzanych jest... funkcjonariuszem Służby Więziennej.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama