UWAGA!

Kierujący ukarani przez elbląski sąd

 Elbląg, Kierujący ukarani przez elbląski sąd
(fot. KMP Elbląg)

Gdy osoba odmawia przyjęcia mandatu lub gdy wykroczenie jest rażące, a jego sprawca był już karany mandatami, policjanci mogą skierować wniosek o ukaranie takiej osoby przez sąd. Pokazujemy dwa przypadki wyroków, jakie zapadły w maju.

Pierwsza sytuacja dotyczyła 53-letniego mężczyzny, który kierował mercedesem na warszawskich numerach rejestracyjnych. 26-lutego został zatrzymany przez policjantów elbląskiej grupy „speed”. Jechał obwodnicą Elbląga z prędkością 176 km/h, a więc przekroczył dopuszczalną prędkość poza terenem zabudowanym o 56 km/h. Sąd dwa miesiące później ukarał go grzywną w wysokości 2000 złotych.

Inny mężczyzna, 10 marca, został zatrzymany do kontroli drogowej. Sytuacja miała miejsce przy ul. płk. Dąbka. 38-latek kierował osobowym oplem nie mając prawa jazdy. Policjanci w tym przypadku również skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Wyrok jaki zapadł, to 1000 złotych grzywny oraz zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na 1 rok.  

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Te kary są strasznie małe. 1000zl dzisiaj to żaden pieniądz. Nie sadze, aby takie niskie kary odstraszały.
 • Dziwne, że tam, gdzie policjanci powinni przyjeżdżać i eliminować łamiących przepisy, to niestety tego nie robią a jak już coś zrobią to tylko na pokaz. .. .super ! Odnośnie kar to rzeczywiście są stanowczo za niskie, kara musi bardzo zaboleć, żeby odniosła jakiś skutek. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  ziunia(2020-05-28)
 • male kary
 • mandat 1000 zł to żadna kara, mandaty naprawdę dadzą do myślenia jak będą się zaczynały od 10 tyś zł za tego typu wykroczenia
 • Z wyroków można wysnuć wniosek, że opłaca się nie posiadać prawa jazdy 1000zł w kieszeni nie licząc kosztów prawa jazdy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  ?????????(2020-05-29)
 • złapią go raz na 2 lata to można 1000zł zapłacić, Kara min, 5000-10000zł zaboli i w TV o tym mówić,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  WYBORCA KO(2020-05-29)
 • A porszaczek prosiaczka ze studzienki jest niewidzialny? Czy raczej prawdą jest to co mówi jego chwilowy posiadacz, ,karmię ich i robią co im karzę, ,
 • A ilu kierujących uniewinnia elbląski sąd ? To jest dopiero godne publikacji w sieci.
 • @Gosc7373 - To oddaj taki żaden pieniądz.
 • Każdy się tu mądrzy a co ja mam powiedezieć jak 3 lata temu jechałem pod Bartoszycami i tu podkreślam i bez komentarzy jadę 90 k/ h poza terenem zabudowanym, ,, ,wjerzdżam w zabudowany mam 48 jest długa prosta i do tablicy teren zabudowany mam około 100 metrów z zakrętu jadę spokojnie ponizej 50 na godzinę a mnie zatrzymuje, że mam 76 km, no szlag mnie trafia i nic nie zrobisz, bo to policja jak można tak robić tak na żywca i jak slucham tych waszyc komentarzy to mnie skręca
 • @uczciwy kierowca - Człowieku chyba nie zaprzeczysz, że na drogach jest tylu piratów i koniecznością jest to w sposób drastyczny eliminować!
Reklama