UWAGA!

Kradzież blokady z koła samochodu

 Elbląg, arch. Straży Miejskiej w Elblągu
arch. Straży Miejskiej w Elblągu

Strażnicy miejscy z Elbląga założyli blokadę na koło pojazdu Mercedes, który nie zastosował się do znaku B-36 "Zakaz zatrzymywania się". Na drugi dzień dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefon z informacją, że dwóch mężczyzn próbuje ściągnąć blokadę z koła.

Na miejsce został wysłany patrol, lecz mężczyźni zdążyli blokadę ściągnąć i odjechać, przed przyjazdem strażników. Monitoring miejski zarejestrował, jak dwóch mężczyzn próbuje ściągnąć blokadę. Blokada została ściągnięta za pomocą narzędzia, które na nagraniu wygląda jak łom.

Straż Miejska w Elblągu przestrzega, że takie praktyki nie popłacają. Przy założeniu blokady jest sporządzana dokumentacja fotograficzna, w związku z czym czynności pod kątem wykroczenia drogowego zostaną rozszerzone o czynności prowadzone przez policję pod kątem kradzieży mienia. Podsumowując: samowolne ściągnięcie blokady to podwójne kłopoty.

 

mł. str. Karol Hoffman Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • no i tu udowodniliście jak działa wasza niepotrzebna formacja. Zanim przyjechali kolesie zdążyli zdjąć blokade i odjechać. To samo z waszym odbieraniem telefonów. Nigdy nie odbierają zgłoszenia a po godzinie 15 już ich nie ma w pracy ? Cuda panie. Cuda u was a później się dziwicie że ludzie domagają się likwidacji straży miejskiej w mieście
 • Prowadzić czynności można pod różnymi kątami, sztuką jest udowodnić popełnienie czynu.
 • dobrze ze strazy nie ukradli przy okazji ich nowego radiowozu haha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  1
  turban(2020-08-12)
 • Mandat dla policji Brawo dla zdejmujacych blokadę!!!
 • Straz ma chyba numery tego mercedesa (?). Jaki to problem dac mu mandat za parkowanie i za demolke blokady.
 • święte słowa, ich nie widać na mieście, a autami to jeżdżą w prywatnych sprawach, a to rodzinkę rozwieść, a to zakupy, a to do cukierni, albo pospać w ustronnym miejscu, oni w czasie godzin pracy siedzą sobie w domkach, a my z naszych podatków wydajemy prawie 3 miliony na nich!
 • Nałażenie blokady też może skutkować odpowiedzialnością za zniszczenie mienia tj. felgi co również może wiązać się z odpowiedzialnością. Ponad to gdy Straż Miejska nie chce przyjechać zdjąć blokady mimo ciążącego na niej obowiązku również popełnia przestępstwo polegające na uniemożliwieniu władania mieniem. Nalezy pamietać, że bklokady na koła można nakłądać tylko w ściśle określonych przypadkach.
 • Kiedyś po południu zadzwoniłem na "straż miejską". Pan poinformował mnie że już dziś nie pracują. Proszę jutro. Jak nie pracują to po co był na telefonie ten gostek? Instytucja kompletnie nie potrzebna i nie przydatna. Generuje tylko koszty, które ewentualnie się zwracają jak komuś blokadę założą albo dziadka w kapeluszu złapią na zakazie. A co do blokady to jak nie było monitoringu to mogą nadmuchać. Jakby mnie wezwali to powiedziałbym że blokady nie było. Pewnie ktoś wcześniej ukradł (np. złomiarze).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  arturro(2020-08-13)
 • Dawno powinni zlikwidować tych NIEROBÓW, Co ta straż od godz 7 do 15,i w weekendy też nie pracują, Szpan i nic więcej, a jakie fury nowe dostali, szok, wypasione fury, policja takich nie ma, Prezydent Wróblewski tak ich sponsoruje, A stare domu to ruina, remontów zero, tak trwoni nasze pieniądze, STRAŻ MIEJSKA DO LIKWIDACJI>
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  emerytka(2020-08-14)
 • Żeby było jeszcze bardziej zabawnie to miejsce zdarzenia znajduje się zaledwie 500m od siedziby straży miejskiej i jakieś 150m od ratusza h3h3h3
Reklama