UWAGA!

Lekarz z zarzutem w sprawie porodu

 Elbląg, Lekarz z zarzutem w sprawie porodu

Prokuratura Regionalna w Gdańsku postawiła zarzut lekarzowi ze Szpitala Miejskiego. Chodzi o sprawę z marca ubiegłego roku, kiedy to jedna z kobiet w 39. tygodniu ciąży urodziła w szpitalu martwe dziecko.

O tragedii w Szpitalu Miejskim pisaliśmy w kwietniu ubiegłego roku. Poinformował nas o niej mąż kobiety, która urodziła martwe dziecko w szpitalu.

- W czwartek 27 lutego byliśmy na kontroli w prywatnym gabinecie ginekologicznym. Pan doktor dał nam skierowanie na badanie KTG do Szpitala Miejskiego na piątek 28 lutego. Lekarz w szpitalu po przeprowadzeniu badania odesłał nas do domu mówiąc, by przyjść ponownie w poniedziałek 2 marca, a we wtorek 3 marca był przewidziany termin porodu . Gdy przyjechaliśmy w poniedziałek na ponowne badanie, okazało się, że nie czuć tętna dziecka. Przeprowadzono cesarskie cięcie, na pępowinie był węzeł, dziecko było nią owinięte raz wokół klatki piersiowej – opowiadał wówczas nasz Czytelnik.

Sprawą zajęła się początkowo Prokuratura Okręgowa w Elblągu, która przekazała sprawę Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku „ze względu na wagę sprawy oraz fakt, iż w jednostce tej utworzony jest dział obejmujący zakresem swojej właściwości prowadzenie i nadzorowanie spraw dotyczących błędów medycznych”.

- W sprawie dotyczącej śmierci noworodka w szpitalu w Elblągu uprzejmie informuję, iż lekarzowi Szpitala Miejskiego w Elblągu przedstawiono zarzut nieumyślnego narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kwalifikowanego z art. 160 § 1 w zw. z § 2 i § 3 kk. - poinformowała nas Marzena Muklewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Prokuratura nie zdradza szczegółów sprawy. Dysponuje m.in. dokumentacją medyczną ze Szpitala Miejskiego, wynikami sekcji zwłok oraz opinią biegłych. - Obecnie analizowany jest zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pod kątem wydania decyzji procesowej. Ze względu na dobro postępowania, jego etap i planowane czynności nie jest możliwe udzielenie bardziej szczegółowych informacji – dodała rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.


        

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama