UWAGA!

Makabryczna zbrodnia na Zawadzie. Biegli nadal badają ślady

 Elbląg, Makabryczna zbrodnia na Zawadzie. Biegli nadal badają ślady
fot. arch. portel

Prokuratura Okręgowa w Elblągu przejęła od rejonowej sprawę morderstwa 43-letniej elblążanki, do którego doszło we wrześniu 2022 roku. Obecnie biegli badają ślady biologiczne, które zostały pozostawione na miejscu zbrodni.

Przypomnijmy. Ciało 43-letniej kobiety zostało znalezione 20 września ubiegłego roku w mieszkaniu przy ul. Okulickiego. Jeszcze tego samego dnia policja zatrzymała w tej sprawie 29-letniego Rafała N. Prokurator postawił mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi nawet dożywocie. Mężczyzna przebywa w areszcie tymczasowym. Pod koniec ubiegłego roku sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

- Postępowanie jest w toku. Niewiele jego szczegółów mogę podać do publicznej wiadomości. Na miejscu zbrodni pozostawionych zostało mnóstwo śladów biologicznych i teraz są one badane przez biegłych - mówi Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Jak informuje prokurator Karmowski, Rafał N. przyznał się do zarzucanego mu czynu, odmawia jednak składania wyjaśnień. - Odpowiadał jedynie na pytania zadane przez śledczych – dodaje prokurator Karmowski.

W prokuraturze toczy się również postępowanie w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym w sierpniu 2022 roku 43-letniego mieszkańca Elbląga. - Mężczyzna został odnaleziony przy ul. Hetmańskiej po telefonie od mieszkanki Elbląga. Miał obrażenia między innymi głowy - informował nas wówczas Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Jak zaznacza prokurator Sławomir Karmowski postępowanie w tej sprawie zbliża się do końca. Zarzuty postawione zostały dwóm mężczyznom. - Są to zarzuty z artykułu 158 paragraf 3 kodeksu karnego. Mężczyźni przebywają w w areszcie tymczasowym. Dla dobra śledztwa nie mogę podać więcej żadnych szczegółów – wyjaśnia prokurator.

Artykuł 158, paragraf 3 kodeksu karnego mówi o tym, że: jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama