UWAGA!

Miał prawo jazdy na... gry komputerowe

 Elbląg, Miał prawo jazdy na... gry komputerowe
(fot. KMP Elbląg)

15-latek nauczył się jeździć autem w grach komputerowych. Zdaniem ojca robił to tak dobrze, że dał mu pokierować prawdziwym samochodem. Teraz obaj staną przed sądem. 

Sytuacja miała miejsce przy ul. Jana Pawła II. Tam policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał osobową skodę. Policjantów zainteresował niski wzrost kierującego i „chłopięco wyglądająca twarz”. Obok zaś siedział mężczyzna, który co jakiś czas chwytał za kierownicę i korygował tor jazdy auta.  

Za kierownicą samochodu siedział 15-latek. Był zdziwiony samym zatrzymaniem i jak powiedział policjantom: „przecież dobrze jechałem i nawet wolniej niż 50 na godzinę”. Z siedzenia pasażera dał się słyszeć głos ojca chłopaka: „panie policjancie, on gra w gry na komputerze ma specjalną kierownice i umie jeździć”.

Policjanci zbadali alkotestem 46-letniego ojca. Wynik badania to blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył się tym, że dał się namówić synowi na taką przejażdżkę z domu na Modrzewinę i z powrotem, bo był pewny umiejętności dziecka. Wielokrotnie widział jak ten wygrywał wyścigi w komputerowych grach…

Tym razem finał był zupełnie inny. Na miejsce przyjechała matka chłopca, której przekazano zarówno 15-latka jak i pijanego męża. Teraz chłopiec odpowie przed sądem rodzinnym za kierowanie autem bez uprawnień. Mężczyzna, który udostępnił synowi skodę, również wytłumaczy się ze swojego zachowania przed sądem.

- Odstąpiliśmy od nałożenia mandatu ze względu na wyjątkową lekkomyślność mężczyzny – mówi jeden z policjantów dokonujących kontroli. – Stworzył on potencjalnie groźną sytuację dla innych uczestników ruchu. Może także odpowiedzieć za sprawowanie w stanie nietrzeźwości opieki nad małoletnim.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bardzo często "nauki jazdy"można spotkać w podeląskich miejscowościach, ponieważ uważają, że tam policji nie ma, więc ryzyko praktycznie żadne. Może należałoby to zmienić???
 • tak się kończy jak gimbaza ma potomstwo + chlanie za 500+
 • To co, zawsze tak było i jakoś nie słychać, żeby coś się tam komuś stało.
 • ha ha ha, niezła komedia. Miał kierownicę do konsoli. :D
 • "Odstąpiliśmy od nałożenia mandatu ze względu na wyjątkową lekkomyślność mężczyzny – mówi jeden z policjantów dokonujących kontroli"- ludzki pan. Chyba prawo i kodeks określa zasady postępowania w takich lub podobnych przypadkach. Pan policjant przeanalizował i doszedł do wniosku, że było to lekkomyślne? A może wnioski pana policjanta są lekkomyślne?
 • @Amerykan - I tak to trafi do sądu, a policjant pewnie nie wiedział czy się śmiać czy płakać.
 • Tragifarsa, mógł uczyć syna na bocznej albo wiejskiej drodze. Promile swoją drogą.
 • Przecież to nie ojciec powiedział że syn ma prawo jazdy. .. na gry komputerowe tylko policja to napisała Po co, w jakim celu i co tym chcieli osiągnęli robiąc z tego sensacje a efekt jest odwrotny ???
 • Widać, że ktoś nie umie czytac że zrozumieniem. Skoro 46 latek to gimbaza haha. Pozdrawiam Hashtagi: #Noniezle
 • Czy policji wolno tak opisywać i nastawiać opinię publiczną w stosunku do kogoś poniżej 16 roku życia ? Przecież wśród takich młodocianych i dzieciaków takie wiadomości rozchodzą się jak błyskawica i rówieśnicy wiedzą o kogo chodzi. Gdzie jest rzecznik praw dziecka, gdzie rzecznik praw obywatelskich ??? Czy ktoś za to odpowie ?
 • @Amerykan - Do Amerykan - widocznie słabo znasz przepisy. .. .Policjant odstępując od nałożenia mandatu spowodował, że kierowca zostanie jeszcze surowiej ukarany i dał możliwość działania sędziemu. W Polsce nie można karać dwa razy za to samo - wystawiając mandat zrobił by gościowi przysługę. Bo sąd już by nie mógł za to samo ukarać - ewentualnie doklepać za sprawowanie opieki pod wpływem alko. Tak więc spokojnie :-)Na pewno sędzia go doceni więcej niż mandat 500 zł :-)
 • @Mariusz J. - nie wiadomo czy zostanie surowiej ukarany o tym zadecyduje sąd, może łagodniej.
Reklama