UWAGA!

Motorower powrócił do właściciela zanim ten zorientował się, że go skradziono

 Elbląg, Motorower powrócił do właściciela zanim ten zorientował się, że go skradziono
(fot. KMP Elbląg)

Pewien mężczyzna nie potrafił ukryć zdziwienia, gdy do jego drzwi zapukali kryminalni informując, że odzyskali jego motorower. Pokrzywdzony nie wiedział nawet o zniknięciu swojej własności. Kryminalni z Braniewa nie tylko odzyskali jednoślad, ale i dotarli do sprawców kradzieży.

Policjanci z braniewskiego wydziału kryminalnego na początku tego tygodnia ustalili, że w jednej z okolicznych miejscowości doszło do kradzieży. Łupem sprawców padł motorower o wartości ponad 3 tys. złotych. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą zatrzymali dwóch młodych mężczyzn 19 i 20-latka, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem. Policjanci nie tylko zabezpieczyli skradziony jednoślad, ale także odzyskali kufer z kaskiem motocyklowym. Kryminalni ustalili właściciela mienia i zapukali do drzwi jego mieszkania, by powiadomić go o szczęśliwym zakończeniu sprawy. Mężczyzna nie krył zdumienia, nie wiedział bowiem,że jego własność została skradziona. Motoroweru doglądał brat pokrzywdzonego, który także był zszokowany faktem kradzieży jednośladu.
       Szybko okazało się, że dwaj zatrzymani mają związek nie tylko z opisanym zdarzeniem. Ze zgromadzonych przez policjantów dowodów wynika,że wkrótce po kradzieży motoroweru podejrzani zabrali z jednej z okolicznych altanek odtwarzacz dvd oraz wiatrówkę. Co więcej, młodszy z mężczyzn – 19-latek, wspólnie z innym znajomym - 22- latkiem – w 2017 roku ukradł motorower na terenie Braniewa. Mężczyzna także został zatrzymany przez kryminalnych.
       Podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży, najmłodszy z nich odpowie za trzy przestępstwa. Decyzją sądu 19 i 20-latek zostali poddani policyjnemu dozorowi.

podkom. Jolanta Sorkowicz, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Super! Dobra robota Panowie. Powodzenia!
  • 19 lat i recydywa.
  • szacun dla kryminalnych że doszli po nr rej do właściciela i opiekuna motoroweru a to że jeszcze był tam kufer z kaskiem (podejrzewam że made in Czajna)to już w ogóle sukces na miarę jakiegoś medalu i wyróżnień w ministerstwie. Tyle jest niesprawiedliwości i kradzieży na miliony a tu kufer z kaskiem za 50 zł odzyskany i motorower a nowe auta za grube setki tysięcy przepadają jak kamfora i umarzane z powodu nie wykrycia sprawców. Jakie sukcesy w mediach, taka policja.
  • Nie ma głoszenia a jest wykrywalność.
Reklama