UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ósmoklasiści poznali wyniki egzaminów

 
Elbląg, Ósmoklasiści poznali wyniki egzaminów
fot. Anna Dembińska 9arch. portEl.pl)

Najlepiej wypadł egzamin z języka angielskiego. Najsłabiej – matematyka. Ósmoklasiści poznali wyniki egzaminu kończącego szkołę podstawową.

Egzamin ósmoklasisty zdawało w Elblągu prawie tysiąc absolwentów szkoły podstawowej.

Z języka polskiego uczniowie elbląskich podstawówek średnio uzyskali 56 proc. możliwych do uzyskania punktów. Ten wynik sytuuje ich poniżej średniej krajowej, która wyniosła 59 proc.

Tradycyjnie już najsłabiej wypadła matematyka. Elblążanie zdobyli 47 proc. punktów, ale uplasowali się wyżej niż średnia ogólnopolska – 46 proc.

Wśród języków obcych największą popularnością cieszył się język angielski. Zdecydowało się go zdawać 942 uczniów. Średni wynik – 58 proc, co uplasowało elbląskich uczniów powyżej średniej krajowej (54 proc.). 16 osób zdawało język niemiecki (średnia 38 proc.).

Egzaminu nie można było nie zdać. Jego wyniki miały jednak wpływ na rekrutacje do szkół ponadpodstawowych.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama