UWAGA!

Paragon wskazał śmieciarzy

 Elbląg, Paragon wskazał śmieciarzy
fot. policja

Napoje energetyczne mogą podnieść ciśnienie krwi. Takie ciśnienie wzrosło z pewnością pewnemu 41-latkowi po wizycie policjantów. A wszystko właśnie za sprawą paragonu z jednej ze stacji benzynowych, gdzie kupował wspomniany napój. Problem był w tym, że paragon wypadł mu w miejscu, gdzie nielegalnie wyrzucał odpady. Zanieczyszczeniem terenu zajęli się policjanci z Młynar i w ciągu dwóch dni ustalili sprawców.

Sytuacja miała miejsce na początku tygodnia, gdy pracownik gminy poinformował dzielnicowych z Młynar o nielegalnym wysypisku śmieci. Znajdowało się ono przy parkingu leśnym pomiędzy miejscowościami Podgórze a Nowe Monasterzysko. Składowane tam odpady pochodziły z rozbiórki aut. Policjanci wśród części tapicerek i foteli samochodowych znaleźli również… paragon za napój energetyczny z jednej ze stacji benzynowych. Poszli tym tropem i ustalili kupującego. Okazało się, że mężczyzna zajmuje się rozbiórką aut i wraz ze swoim kolegą upatrzył sobie to miejsce do wywożenia porozbiórkowych pozostałości. Policjanci ukarali obu mężczyzn mandatami po 500 złotych, to jednak nie koniec. Obaj muszą uprzątnąć zaśmiecony teren.

- Problem dzikich wysypisk i wyrzucania pozostałości samochodowych to zjawisko z którym dość często się spotykamy mówi st. asp. Tomasz Rębowski policjant dzielnicowy z Młynar. – W tym konkretnym przypadku poinformujemy odpowiednie instytucje, aby sprawdziły czy sprawca prowadząc działalność gospodarczą odpowiednio utylizuje odpady. Jeżeli nie grozi mu jeszcze kara administracyjna.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A 50tys nie łaska. .?!! Co to za kara 500 zł! Jeśli ludzie nie będą się bali wyrzucać do lasu, ciągle bedą to robić. Prawo jest w Polsce jeszcze PRLowskie. .
 • Sprytne działanie Policjo. Lecz panowie policjanci, każdy kij ma dwa końce - Pamiętaj spacerowiczu, na spacerze nie zgub (np. wyjmując z kieszeni rękawiczki)przypadkiem paragonu płaconego kartą przy nielegalnych śmieciach (a wszędzie ich pełno), gdyż nie wybronisz się już.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  40
  spacerowicz(2021-03-26)
 • Powiem tyle: to żadna kara. Restauratorzy którzy nielegalnie obsługują klientów w czasie pandemii śmieją się z tego że zapłacą 500 zł kary.
 • a było brać paragon?!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  4
  skarbówka(2021-03-26)
 • @xfghfgg - Nielegalnie? Zaprzestanie działalności gospodarczej może tylko stan wyjatkowy. To że Pinokio pokaże slajd i każe swoim pisowski pieską wlepiac mandaty - to jest inna sprawa. Żyjesz w państwie bezprawia uskutecznianym przez polityków wraz z firmą Policja.
 • RobertKoliński Kara oczywiście śmieszna, ale cieszy, że przynajmniej nieuchronna - brawo Policja!:)Gdyby to ode mnie zależało, to obaj ci śmieciarze-kapitaluchy dostaliby również po 100 godzin społecznego sprzątania śmieci również po innych brudasach i aspołecznych szkodnikach w okolicznych lasach. Po raz kolejny okazuje się niestety, że neoliberalna polityka głaskania po główkach chciwych łapserdaków niszczących przyrodę i szkodzących nam wszystkim nie działa. Ba, wręcz zachęca do kontynuacji bandyckiego procederu. Najwyższy czas to zmienić - i jako postępowa, rozumna Lewica, zmienimy to! #LewąMarsz! ⚡💜✊🚩 Hashtagi: #KapitalizmKanibalizm, #patologia, #szkodnictwo, #rak
 • Wyrzucanie części samochodowych to chyba jakaś plaga, nie łaska zawieźć na wysypisko czy złom. W Gronowie Górnym podrzucano przy pojemnikach segregowanych albo w bocznych ulicach przy niezagospodarowanych posesjach. Za 500zł kary to im się będzie dalej opłacało porzucać na polach przy drogach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  0
  ech258(2021-03-26)
 • no i brawo!!! gnoić takich śmierdzieli!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  0
  siesta777(2021-03-26)
 • i nie 500 a 5000!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  0
  zenobiusz(2021-03-26)
 • @RobertKoliński - obywatelu towarzyszu gdyby od ciebie by coś zależało to byś jeździł mercedesem v6 3.0 za państwowe czyli nasze a reszta by grzebała w tych śmieciach w poszukiwania jedzenia - socjalizm burżuazyjny - Pewna część burżuazji pragnie zaradzić niedomaganiom społecznym, aby utrwalić istnienies połeczeństwa burżuazyjnego. Należą do niej ekonomiści, filantropi, humanitaryści, poprawiacze sytuacji klas pracujących, organizatorzy dobroczynności, opiekunowie zwierząt, założyciele towarzystw wstrzemięźliwości, pokątni reformatorzy najrozmaitszego pokroju. Układano nawet całe systemy z tego burżuazyjnego socjalizmu. - towarzysz karol marks
 • Witam i zapraszam do Dąbrowy obok Elbląga tam gdzie się paliła stolarnia. Pan A. U. nadal pali syfem po meblach i innymi plastikami. Mieszkam niedaleko i wieczorami czuć ten palone plastiki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  JOLKAAAA(2021-03-26)
 • Jak k. .. a zajmuje się rozbiórką aut???Czyli też robi to nielegalnie, ponieważ uszkodzone, czy zużyte auta może rozbierać tylko punkt kasacji pojazdów, a ta z kolei wszystkie elementy typu tapicerka czy siedzenia, zużyty olej przepracowany, opony oddaje do utylizacji, za którą oczywiście trzeba zapłacić. Więc dlaczego policja tym się nie zainteresuje?Może to kolejni złodzieje katalizatorów, a całą resztę do lasu!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  0
  Romek(2021-03-26)
Reklama