UWAGA!

Podpalacz zatrzymany przez policjantów 

 Elbląg, Podpalacz zatrzymany przez policjantów 
fot. KMP w Elblągu

Policjanci wydziału „mienia” zatrzymali 39-latka podejrzanego o podpalenia wiat śmietnikowych. Mężczyzna ma na koncie kilka takich czynów. Straty spowodowane przez podpalacza wyceniono na ponad 50 tysięcy złotych.

39-latek został zatrzymany przez policjantów operacyjnych wydziału Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu. Mężczyzna nie spodziewał się zatrzymania i nie wiedział, że nagrał się na materiale z kamer osiedlowego monitoringu. Co więcej policjanci rozpoznali go. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał przy sobie dwie zapalniczki oraz butelkę z rozpuszczalnikiem. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia poprzez podpalenie oraz zarzut narażenia na niebezpieczeństwo innych osób. Policjanci oraz prokurator nadzorujący sprawę wnioskowali do sądu o tymczasowe aresztowanie 39-latka. Dziś rano sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował mężczyznę tymczasowo na 3 miesiące. Zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Podpalacze to już poważne zaburzenia psychiczne. Nieuleczalnie chory człowiek.
 • Czy tylko śmietniki? HC i warsztat samochodowy to już chyba nie jego sprawa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Iskierka(2022-03-15)
 • 39 latek chodzący i podpalający śmietniki. .. .. To już z pewnością nieźle zaburzony. Przepraszam bardzo ale o ile jeszcze głupoty dzieciaków (nie to abym ich bronił)można jako tako zrozumieć to taki koleś powinien odpowiadać bardzo drogo. Chyba, że (tak jak sie domyślam)chory psychicznie/niedorozwinięty umysłowo to zamknięcie w psychiatryku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  Andrzej79(2022-03-15)
 • Do redakcji- Macie jeszcze jakieś małe błędy w systemie pisania komentarzy. Np. po nawiasie stosuje się spacje, ale po wyświetleniu komentarza tą spację "ucina"tak, że pokazuje się to bez spacji. Tak samo np. ucina kropki gdy się chce użyć 3 kropek. A w moim poprzednim komentarzu już był mój też błąd i tam gdzie "bardzo drogo to miało być "bardzo srogo".
 • Gratulacje dla policjantów
 • @Andrzej79 "Andrzeju nie denerwuj się to się wyklepie"a co do podpalacza to dobrze że gnoja złapano bo przy tym schorzeniu często z czasem się ono nasila, zaczyna się od śmietników, potem auta, mieszkania. .. Jestem ciekaw czy nie dopiszą mu podpalenia na zawadzie a tam zginęła kobieta
 • Był kiedyś strażak podpalacz. .. to dopiero była afera i wielomiesięczne poszukiwania sprawcy
 • Pijany biznesmen z Krynicy o nazwisku kojarzącym się z królem zwierząt po pijanemu skosił słupki w Krynicy. Dobrze że nikogo bie zabił. Sprawa zamieciona pod dywan
 • Parówa wkońcu ujęta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Gubernator NEB(2022-03-16)
 • W starożytnym Rzymie podpalaczom zakładano tunikę, oblaną smołą, żywicą lub olejem i podpalano. Takie kiedyś było prawo.
 • @Andrzej79 - Dziękujemy za uwagę. Zajmiemy się tą sprawą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  0
  sekretarz_redakcji(2022-03-16)
 • Problem zaczyna się od podpalania traw wiosną. Tacy już powinni być mocno obserwowani, taka potrzeba jest chora.
Reklama