UWAGA!

Policyjna „Grupa speed” eliminuje z ruchu drogowych piratów

 Elbląg, Policyjna „Grupa speed” eliminuje z ruchu drogowych piratów
(fot. KMP Elbląg)

W czasie weekendu aż 10 kierujących pożegnało się ze swoim prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące. Powód: przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Policyjna „Grupa speed” zatrzymywała też takich kierujących, którzy jechali z prędkością blisko 120 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 40 lub 50 km/h.

W miejscowości Żurawiec pewien 32-letni mężczyzna kierujący osobowym volvo jechał z prędkością 116 km/h. Inny, 40-letni kierujący, w miejscowości Swędkowo poruszał się swoim volkswagenem, mając na liczniku 118 km/h. Jeszcze inny, tym razem 64-latek, w miejscowości Raczki rozpędził swoje volvo do 119 km/h. To tylko trzy wybrane przypadki. Każdy z wymienionych kierujących został ukarany 500 złotowym mandatem karnym, 10 punktami oraz zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.

Podczas weekendu policjanci z ruchu drogowego skontrolowali ponad 200  kierujących. Zatrzymano 10 praw jazdy za przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I gdzie tak pendzita wieśniaki???
 • Niech ta policja lepiej zwolni, bo skończą jak wojskowi z Malborka
 • Nagrywajcie ludzie piratów drogowych i wysyłajcie nagrania na policje. Uratujecie komuś życie eliminując psychola z dróg.
 • 200% normy - przodownicy pracy, dostali podwyżki a teraz muszą na nie zarobić, masakra!
 • @Gosc123 - najwięksi psychole jakich spotkałem na drodze to policjanci
 • państwo policyjne się robi i to dla naszego dobra w majestacie prawa, koszmar
 • ja jestem NFS mnie nie złapią
 • baran
 • @Gosc123 - Jeszcze żadne nagranie nikogo z drogi nie wyeliminowało.
 • Chamy zatrzymują w cywilu nie legitymując się. Pierwsze co to wyrywają kluczyki. Ostatnio przed moim garażem szarpali sięi wyzywali moją córkę. Dzwonią na policję i się zmywają. Tak miałem na łęczyckiej zablokowali drogę i za chwilę policja. Sprawdzili dokumenty i kazali dmuchać, a ci co mnie zatrzymali znikli. Pytałem się policjanta kim oni byli, padła odpowiedż to nie od nas. Więc dlaczego ich nie sprawdzacie. Kiedyś ORMO, teraz straż miejska plus następna grupa zatrzymując auta jak się da i gdzie się da. Panie komendancie policji w Elblągu, co za Pan stworzył. Wyrywali córce kluczyki(siłacze nie dali radę)użyli przemocy fizycznej przecież to złodzieje i bandyci. Przecież mogli wsiąść i odjechać. Jak takim założyć sprawę sądową skoro policja ich ukrywa. Przez takich może być dużo wypadków. Komendancie czy ten nowy pomysł jest zgadny z prawem drogowym tym bardziej w mieście.
 • @zb - To nie była żadna Grupa-Sped, bo ci normalnie się przedstawiają. A ci drudzy wyglądają jak złodzieje. Szarpią drzwi niszczą auta. Trafią kiedyś na swoich i będzie potrzebna ERKA.
 • N takie przekroczenia nie ma żadnego usprawiedliwienia (chyba, że nagły wypadek typu poród żony :)). Jazda 100 i więcej km/h na ograniczeniu do 50 to zwykły idiotyzm i należy to piętnować i karać. Nie rozumiem osób, które piszą, że Policja chcę się wykazać po podwyżce. Mniemam, że taki delikwent uważa taką jazdę za normalną. Cóż, najwidoczniej nie dogadamy się, a tobie po 3 miesiącach na rowerze zmięknie "rura".
Reklama