UWAGA!

Ratownicy WOPR będą czuwać w sezonie

 Elbląg, Ratownicy WOPR będą czuwać w sezonie
(fot. WOPR Elbląg)

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Elblągu przygotowuje się do nadchodzącego sezonu. Ratownicy będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców na rzece Elbląg, Tynie, jeziorze Druzno, Kanale Jagiellońskim i Zalewie Wiślanym.

W okresie letnim ratownicy elbląskiego WOPR będą prowadzić dyżury i patrole na wodach powiatu elbląskiego, by zapewnić zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Do realizacji zadania wyznaczonych zostanie 12 ratowników, pracujących w systemie zmianowym, po dwie osoby na zamianie. Swoimi patrolami WOPR obejmie rzekę Elbląg, Tynę, jezioro Druzno, Kanał Jagielloński i Zalew Wiślany. 

Zadanie finansowane jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, na które WOPR otrzymał 63 tys. złotych. 

 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • A nowoczesny sprzęt dla W O P R to poszedł NA olsztyn i mazury. A dla Elbląga wala. A marszałek uważa że tak ma być WSTYD I TYLE. Elbląg MIASTO 130 tys jest gnojone. Tylko kiedyś jak nie będzie na stołku usłyszy od ludzi podziękowania prosto w oczy.
  • Jeśli tak traktuje Elbląg to po co przyjeżdża do Elbląga na imprezy a won na bagna.
  • Drodzy komentujący przede mną. Dofinansowanie jest takie, jaka jest kondycja struktur lokalnych WOPR. A w Elblągu czas na zmiany. .i to konkretne zmiany kadrowe. Potrzebny jest menadżer z prawdziwego zdarzenia na stanowisku prezesa WOPR. Poza tym musi być to osoba, która nie boi się twardej postawy w rozmowach o pieniądzach z władzami każdego szczebla. Po wtóre zarząd WOPR musi często i gęsto wbijać się w szaty petenta i szukać pieniędzy dosłownie wszędzie. Czas na ludzi w sile wieku, prężnych, zwartych i gotowych oraz takich, którzy nie boją się zrzeszać wokół siebie ludzi ambitnych i kreatywnych, którzy mogą potencjalnie wygryźć ze stanowiska. Tylko takie podejście do tematu gwarantuje rozwój i progres. Za wzór podaję z pełną odpowiedzialnością MOPR z siedzibą w Giżycku. Pozdrawiam jednocześnie prezesa Kurowickiego.
  • Gdzie ten sprzęt dla Elbląga. Nowe łodzie olsztyn, mazury. Poduszkowce małe mazury, olsztyn. I tak można wymieniac co marszałku.
  • Idzie lato i zaraz zacznie się "szukanie frajerów"przez wopr na kursy ratownicze. Bycie ratownikiem wopr to nieopłacalna praca, gdzie oprócz kursów ratowniczych (a jakże drogo płatnych!), potrzebny jest też kurs pierwszej pomocy (a jakże płatny!)w zamian oferując mierną place, pracę po kilkanaście godzin i ogromną odpowiedzialność. .. .
  • masz racje, płace mogłyby być większe biorąc pod uwage odpowiedzialnośc ale te pieniązki za kurs sie bardzo szybko zwracają :)
  • @Instruktor WOPR - Co to za instruktor tak pięknie prawi? Cala kasa idzie do Olsztyna. Oddzialy nie dostaja prawie nic. Nawet te najbardziej działające.
  • Wazne ze biuro wopr w olsztynie ma koryto. Reszta ich wali
Reklama