UWAGA!

Służba Straży Miejskiej w trakcie epidemii

 Elbląg, Służba Straży Miejskiej w trakcie epidemii
fot. Straż Miejska

Ze względu na stan epidemii i bezpieczeństwo mieszkańców w trakcie jej trwania, Straż Miejska ograniczyła realizowanie zgłoszeń do tych priorytetowych, przede wszystkim związanych z zagrożeniem życia i zdrowia oraz dotyczących obostrzeń w związku z koronawirusem.

Strażnicy wykonują zadania prewencyjne kontrolując miejsca, w których mogą gromadzić się mieszkańcy, tj. parki, place zabaw, boiska, Targowisko Miejskie, Skatepark, Bażantarnia, Orliki, Gęsia Góra, Modrzewina, dworce PKP i PKS, Bulwar Zygmunta Augusta oraz wszystkie inne służące do wypoczynku i rekreacji.

Swoim zasięgiem działania objęła także zabezpieczenie budynków użyteczności publicznej, tj. Urząd Miejski czy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Mieszkańcy w każdy możliwy sposób są zawsze informowani przez strażników o zagrożeniach mogących wystąpić w obecnej sytuacji, a także co robić, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

Aby wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców w tych trudnych dla wszystkich chwilach, Straż Miejska wzmogła pracę do 7 dni w tygodniu i od poniedziałku do piątku wydłużyła godziny pracy od 7.00 do 22.00.

Od 20 marca z chwilą ogłoszenia stanu epidemii w Polsce, elbląska Straż Miejska przeprowadziła 160 interwencji i kontroli dotyczących koronawirusa, gromadzenia się osób i nieprzestrzegania wprowadzonych obostrzeń.

Strażnicy stwierdzili szereg uchybień dotyczących gromadzenia się mieszkańców w miejscach publicznych, objętych zakazem, np. w Bażantarni zabawy i rozpalanie ognisk, na boiskach młodzież grająca w piłkę czy na trybunach bieżni przy ul. Saperów spożywanie alkoholu.

O wszystkich działaniach i sposobach postępowania w obecnej sytuacji informujemy również na naszej stronie internetowej oraz na naszym profilu na Facebooku.

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dobrze, że wzmogła, bo jakby nie wzmogła, to koniec.
 • W sobotę nad rzeką Elbląg, ul. Panieńska wędkarzy chyba z 8-10,straż miejska nawet się przy nich nie zatrzymała. ..
 • Jaka służba? Jaka służba ? SM to co najwyżej stróże a nie funkcjonariusze.
 • i bardzo dobrze że nie zatrzymała jak utrzymują dystans od siebie to jest OK. Nie są poddani kwarantannie a z tego co wiem to nikt mi jeszcze nie przemianował mojego mieszkania na więzienie i krat nie wstawił w okna. Za nieudolność władz mają płacić zwykli ludzie? Jedni mogą wychodzić do pracy z pieskiem i wciąż pełno różnych wyjątków a wędkarze, którzy są z reguły samotnikami nie mogą posiedzieć nad wodą i korzystać ze słońca koronowirusa i przyrody. Może ryby też przenoszą tego wirusa? Głupota rządu który wpuścił ludzi wracających z zagranicy i nie wprowadził PRAWDZIWEJ kwarantanny w miejscach przekraczania granic jest odpowiedzialna za cały ten bajzel i śmierć ludzi. Politycy sobie podróżują do Włoch i innych krajów zarażonych (nie będę pisać kto)dając świetny przykład innym jak olać kwarantanne. Jak zwykle przykład idzie z góry. Jaka kara spotkała polityków za to co zrobili? A wy się czepiacie wędkarza co siedzi sam i łowi może sobie posiłek albo się odstresowuje od głupoty naszych PANUJĄCYCH. DOBRA RADA - NIE PODCHODŹ - NIE ZARAZISZ WĘDKARZA!!! Poza tym nikt tam z koła PZW zawodów nie zorganizował więc idźcie pilnować gimbazy ćpającej i chlejącej po krzakach albo niech rząd wprowadzi ustawę i wszystkich 65+ do gazu i po problemie. HITLER i STALIN z grobów biją wam brawo za to co robicie nawet im się nie śniło że w tak łatwy sposób można zniewolić narody.
 • ludziom karzą pracować w dużych grupach i tam się wciąż zarażają i jest OK. Czepiają się samotnego wędkarza bo można mu przywalić. Ja myślę że powinien podjechać patrol policji do takiego stanąć kilka metrów od niego ZATAŃCZYĆ i spieprz. .. ać aby nie płoszyć mu ryb. Już po prostu z tego szaleństwa wymyślają kolejne bzdury. MAMY WSZYSCY W DOMACH POUMIERAĆ BO NAM TAK RZĄD KARZE?!!! DEPOPULACJA pełną gębą a ZUS ręce zaciera oby was wszystkich. .. .korona. ..
 • Po wędkarzach najczęściej zostaje syf - pudełka plastikowe po robakach, butelki, puszki po piwie, jakas rozsypana pasza dla ryb. Gonić ich ile wlezie.
 • to zupełnie inny problem i w pełni się zgadzam z tym. Wysokie kary + nakaz sprzątania linii brzegowej +-100 m może by się oduczyli. To kwestia kultury osobistej i poszanowania przyrody bo prawdziwy wędkarz nie śmieci a wręcz pozabiera jeszcze innych śmieci ze stanowiska jak kończy łowienie. Problem obecnie dotyczy zatrzymania rozprzestrzeniania się zarazy a samotny wędkarz to może co najwyżej zarazić się słońcem, dobrym humorem po łowieniu.
 • Piszesz, bo tak robisz? Wszystkich do "jednego wora". Typowe myślenie, albo niemyślenie
 • a po buractwie zostaje kał, i papiery na drogach w lasach itd
 • Myślisz durniu, że ryby też zarażają kutawirusem? A w ogóle co Ty tam robiłeś idioto? Dlaczego nie grzejesz odbytu w czterech ścianach? Chcesz się zarazić kutawirusem?
 • Widzę, że nie wszystkim jeszcze histeria spowodowana wymyślonym kutawirusem spustoszyła szare komórki. Twój komentarz pokazuje, że są jeszcze ludzie trzeźwo myślący!!!
 • Temat zauważony z łowienia nici. Jutro zasiadka straży na smętnych szarpakowców.
Reklama