UWAGA!

Straż Miejska w walce ze spalaniem śmieci

 Elbląg, Straż Miejska w walce ze spalaniem śmieci
fot. Straż Miejska

Trzy interwencje związane ze spalaniem śmieci podjęli elbląscy strażnicy miejscy. Sprawcy zostali ukarani mandatami, jedna sprawa trafiła do sądu.

15 kwietnia elbląscy strażnicy miejscy zauważyli podczas patrolu kłęby dymu. Na miejscu stwierdzili, że spalane są bioodpady oraz inne nieczystości. Sprawca odmówił przyjęcia mandatu i sprawa została skierowana do sądu.

Dwa dni później również podczas patrolowania miasta strażnicy dostrzegli silne zadymienie, czarny śmierdzący, wręcz gryzący dym wydobywający się z komina w jednym z elbląskich zakładów. Kontrola wykazała, że właściciel zakładu spalał plastikowe elementy pojazdów. Został ukarany najwyższym przewidzianym w kodeksie mandatem karnym.

Tego samego dnia strażnicy ukarali jeszcze jednego mężczyznę, który spalał firmowe dokumenty na posesji jednego z elbląskich zakładów. Mężczyzna również został ukarany mandatem karnym.

Przypominamy o zakazie palenia jakichkolwiek odpadów, gdyż zgodnie z obowiązującym prawem jest to wykroczenie, za które grozi nam mandat w wysokości do 500 zł lub grzywna do 5 tys. zł.

Iwona Łojewska, Straż Miejska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • 500 zł? Zbyt niska kara, dlatego wciąż nie dociera do niektórych.
 • Więcej takich kontroli, szczególnie w szklarniach pobudowanych obok ludzkich osiedli i szkół, czym oni ogrzewają, co mają przygotowane do spalania (coś bardzo śmierdzącego).
 • A jakie to elementy auta? Może właściciel zakładu skupuje auta na słupa, *(podstawiony np, bezdomny który za kilka złotych zgadza się na fikcyjną umowę kupna auta)rozbiera części sprzedaje z zyskiem a plastikowe elementy pali ? To już przestępstwo dość poważne, warto by to sprawdzić, nieprawdaż??? W tle fałszowanie dokumentów itp.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  dociekliwy(2021-04-19)
 • a na fabryce domów kopcą aż miło
 • przy ul. Górnośląskiej 1 codziennie leci czarny gryzący dym a straż miejska ma to gdzieś i to trwa cały sezon i to w centrum miasta
 • przy Górnośląskiej 6 i 7 też leci czarny gryzący dym, a nieraz to i po 5 rano!
Reklama