UWAGA!

Tym razem nie amerykański generał a… kobieta w mundurze

 Elbląg, Oszust podaje się za żołnierzy, dla uwiarygodnienia wysyła różnego rodzaju zdjęcia
Oszust podaje się za żołnierzy, dla uwiarygodnienia wysyła różnego rodzaju zdjęcia (fot. KMP Elbląg)

„Za mundurem panny sznurem” – tak głosiło kiedyś pewne powiedzenie. Jak się okazuje 2020 rok przynosi nowe zaskakujące sytuacje. Do tej pory ofiarą „amerykańskiego generała” padały kobiety. Tym razem oszust „nabrał” mężczyznę z Elbląga. W rozmowie z nim podał się za amerykańskiego żołnierza, ale płci pięknej.

Jak nie trudno się domyślić, schemat działania oszusta był podobny. Rozmowy poprzez internetowy komunikator, przesyłanie zdjęć, budowanie znajomości itd. W pewnym momencie pojawiła się też paczka z kosztownościami, która ma zostać wysłana do Elbląga. Ba, już nawet idzie pocztą, tylko utknęła. I może nie dojść. Trzeba więc dopłacić, i to nie mało. Jednak per saldo i tak się opłaci, bo kosztowności, złoto, dolary są dużo więcej warte niż zainwestowane pieniądze.

Poza tym „praktycznie nie ma ryzyka” - takie przekonanie wyrobiła w nim rozmówczyni. Kobieta przesyłała swoje zdjęcia w mundurze US Army. Na jednym z nich trzyma nawet kartkę z imieniem i nazwiskiem rozmówcy oraz odręcznie zapisaną datą. Co więcej, przed wysłaniem paczki sfotografowała jej zawartość. Trafiły one do rozmówcy. Wyraźnie widać na nich pliki banknotów.  

Mężczyzna prowadził te rozmowy przez blisko rok. Później kilkakrotnie opłacał transfer paczki. Przeznaczył na to łącznie ponad… 50 tysięcy złotych. Jak nie trudno się domyślić, paczki nie dostał do tej pory, a kobieta w wojskowym mundurze przestała się odzywać.

Sprawa została zgłoszona na policje i jest prowadzona pod kątem oszustwa, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Publikujemy ten materiał ku przestrodze, bo w takiej lub podobnej sytuacji można stracić oszczędności nawet kilku lat.

 

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jednak co by nie mówił to jakiś idiota.
 • Powinni go jeszcze ukarać za głupotę i wstydziłby się to jeszcze zgłaszać
 • Pazerni zawsze się przyjmują.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  2
  Eryk Sztos(2020-05-22)
 • Jak widać idiotów nie brakuje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  49
  1
  Kat_Na_Idiotów(2020-05-22)
 • To Suweren PIS taki Ciemny,
 • No i narobil policji kupe roboty - teraz trzeba wydawac nasza kase (z naszych podatkow )na sciganie zlodzieja. Jednak to swiete slowa, ze glupich nie sieja, - sami sie rodza
 • Absolutny frajer bez godności i męskości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  2
  Gosc1111(2020-05-22)
 • Ludzie trzymajcie mnie, bo spadne z krzesła. .. buahaha
 • ". .. Do tej pory ofiarą „amerykańskiego generała” padały kobiety. Tym razem oszust „nabrał” mężczyznę z Elbląga. .. "Następnym razem będzie to przybysz z innej planety i jakiś gamoń też się do zrobić w człona. Ludzie odrobina wyobraźni i krzta rozsądku. Dodam, że nie bardzo mnie to śmieszy, ale taka naiwność?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  2
  Sherlock(2020-05-22)
 • A może ja spróbuję na rycerza spod Grunwaldu. Na allegro można kupić zbroję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  2
  Venecjanin(2020-05-22)
 • No trzeba być kosmicznie naiwnym wierząc w to, że ktoś chce nam wysłać skrzynie pełną dolarów. A jeszcze bardziej naiwnym wysyłając grube pieniądze aby ta rzekoma skrzynia doszła. Myślę, że ofiara to samotny mężczyzna niemogący znaleźć kobiety który dostaje od razu klapek na oczy gdy jakaś wykaże "zainteresowanie". Troche szkoda mi człowieka, musi się teraz czuć jak ostatni osioł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  0
  HansSolo(2020-05-22)
 • A kobiety nie lepsze. Bo akurat do jakiejś Elblążanki by się odezwał amerykański generał i pisał z nią miesiącami. Myślę, że amerykański generał ma co robić i ma ważniejsze rzeczy na głowie niż bawić się w rozmowy z kobietami z Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  2
  HansSolo(2020-05-22)
Reklama