UWAGA!

Uwaga na błoto na drogach

 Elbląg, Uwaga na błoto na drogach

W ostatnim czasie do Straży Miejskiej w Elblągu wpływa wiele zgłoszeń dotyczących zanieczyszczonych dróg.

Podejmowane przez strażników interwencje dotyczą zanieczyszczeń dróg spowodowanych przede wszystkim przez pojazdy wyjeżdżające z okolic budów.

Pora roku - jesień i panujące w związku z tym warunki atmosferyczne sprawiają, że na drogach utrzymuje się błoto, co może prowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń drogowych - kolizji czy nawet wypadków.

Jeżeli strażnik stwierdzi, że droga jest zanieczyszczona, to przede wszystkim ustala osobę odpowiedzialną za zabłocenie. Jest to zazwyczaj kierownik danej budowy.

Osoba ta zostaje zobowiązana do niezwłocznego oczyszczenia drogi. Ponadto osoba taka może zostać ukarana mandatem karnym za wykroczenie z art. 91 kw który stanowi: "Kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany".

Straż miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • W większych miastach jak Gdańsk, widziałem jak po ulicach dojazdowych do budów, jeździł non-stop taki traktorek ze "szczotą"która non stop czyściła ulice, jak widać elbląscy kierownicy budów do takich rozwiązań jeszcze nie dorośli :-)
 • Bo taki jest obowiązek, wynikający z przepisów. ..
 • A najlepsze, że to budowa miasta. ..
 • @Anonimek1 - Te konkretne zdjęcie tak.
 • A wczoraj taki duży traktorek który ciągnął za sobą jakąś dużą maszynę tak zapier. .. ł błotem z opon ul. Żuławską, że wyglądała jak wyjazd z obory.
 • Może by tak szanowna straż miejska zobaczyła też chodniki bo na Pionierskie 13 chodnik nigdy nie był sprzątany ani z liści (tak jest teraz)ani nie był odśnieżany. Teraz idąc po mokrych liściach trzeba uważać bo można się pośliznąć. Nie tylko ulice są ważne ale i chodniki. Jak kiedyś dzwoniłam do straży to pan bardzo brzydko mnie potraktował bo mu przeszkodziłam pewnie w drzemce
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  mieszkanka(2021-11-24)
 • Elblag-Malbork tam to dopiero wyciągają błoto pracownicy największego bambra z Jegłownika. Bo bambrowi wolno, kasa pewnie nie mała wpływa do gminy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  ZZZ...(2021-11-25)
 • Media będą o błotku pisać iinnych bzdetach + codziennie nagonka na preparat zakrzepowy a tymczasem calkowita blokada informacyjna o poteżnych protestach we Francji, Holandii, Belgii, Austrii. Ogromne protesty narodu francuskiego po 114 tys ludzi przeciwko terrorowi zastrzykowemu - ten portal i reszta parszywych mediów głównego ścieku w Polsce powinna o tym trąbić a tymczasem grobowa cisza, totalna cenzura tematu. Powinno się wszystkie te media bojkotowąć. Za komuny w Świdniku i innych polskich miastach ludzie na znak protestu przeciwko propagandzie masowo wychodzili na spacer w czasie nadawania dziennika wieczornego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tematy zastepcze(2021-11-25)
Reklama