UWAGA!

Weekend w policyjnych statystykach

 Elbląg, Weekend w policyjnych statystykach
fot. arch. portel.pl

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Funkcjonariusze odnotowali 33 zdarzenia drogowe i 2 wypadki. Było 99 przypadków przekroczeń prędkości.

Policjanci prewencji wylegitymowali 301 osób i przeprowadzili 132 interwencje. 4 osoby przewieziono do wytrzeźwienia. Nałożono 26 mandatów, 75 razy pouczano i skierowano do sądu 2 wnioski o ukaranie. Funkcjonariusze skontrolowali 56 pojazdów i 40 obiektów.
       Z kolei policjanci z ruchu drogowego wylegitymowali 215 osób i skontrolowali 202 pojazdy. Przebadali 550 kierujących. Wśród nich było 2 nietrzeźwych. Niechlubny rekordzista to 67-latek. Został zatrzymany przy ul. Ogólnej w Elblągu. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Jechał nissanem. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w myśl nowych przepisów - przepadek auta, które funkcjonariusze zabezpieczyli na policyjnym parkingu.
       Nałożono 109 mandatów, skierowano do sądu 11 wniosków o ukaranie, w 37 przypadkach zastosowano pouczenia. Odnotowano 99 przypadków przekroczeń prędkości, w tym jedno powyżej 50 km na godzi. Było 31 kolizji i 2 wypadki. Wśród nich był taki, który zakończył się dla kierującego tragicznie. Pomimo starań lekarzy mężczyzny nie udało sie uratować. Do zdarzenia doszło 16 marca po godzinie 5 w miejscowości Cieplice (gm. Elbląg). 31-latek kierował volkswagenem. Z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Badanie szpitalne wykazało wielonarządowe urazy. Badania krwi wykazały, że miał w organizmie narkotyki i alkohol. Policjanci apelują o rozsądek na drodze!

Jakub Sawicki, KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jak tam wakaty w KMP E-g panie Sawicki? Ma jeszcze kto robić?
  • "Z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Badania krwi wykazały, że miał w organizmie narkotyki i alkohol. " Drugie zdanie chyba tłumaczy przyczynę wypadku, raczej nie wina drzewa?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    Qwertz(2024-03-18)
Reklama