UWAGA!

Z elbląskich ulic zaczęły znikać pokrywy studzienek

 Elbląg, Z elbląskich ulic zaczęły znikać pokrywy studzienek
Fot. Straż Miejska w Elblągu

W tym miesiącu dyżurny Straży Miejskiej w Elblągu otrzymał 6 zgłoszeń, które brzmiały identycznie: brak pokrywy, niezabezpieczona studzienka, zagrożone bezpieczeństwo.

Strażnicy każdą stwarzającą zagrożenie odkrytą studzienkę zabezpieczyli. Do jednej ze studzienek włożyli prawie dwumetrową deskę, chroniąc w ten sposób kogoś, kto mógłby przez nieuwagę wpaść do środka studzienki.

W sobotę (18 czerwca) podczas kontroli miejsc gromadzenia się osób spożywających alkohol oraz zaśmiecających tereny strażnicy miejscy trafili na skradzione z ulic Elbląga 3 pokrywy studzienek i jeden stojak rowerowy.

Rzeczy ukryte były w krzakach na mało uczęszczanych terenach. Studzienki trafią na swoje miejsce.

Pamiętaj! Widzisz coś podejrzanego - alarmuj! Każda kradzież pokrywy studzienki może mieć katastrofalne skutki dla pieszych czy zmotoryzowanych użytkowników dróg.

Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • włożyli prawie dwu metrową deske..... a to dobre
 • Niestety ktoś to kupuje! Jak by na złomie nie brali studzienek to by ich nie kradli! Nie było by popytu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  52
  0
  Gość dnia(2022-06-22)
 • Pisowski dobrobyt w pełnej krasie
 • Gdzie jest straż miejska - w nocy nie spać. Dlatego jesteście strażą, aby mieszkańcy mogli spokojnie spać i bezpiecznie jeździć. Bandytę, złodzieja złapać i łeb mu ściąć - nie potrzebujemy utrzymywać takiego chwasta. My pracujemy zbyt ciężko za marne pieniądze. Potrzeba wsparcia - angażować celebrytów, niech choć trochę uczciwie popracują, a nie łby pomalują na czerwono i płacić im ogromne pieniądze.
 • Rozliczyć tych ze skupu złomu za to że nie widzi co kupuje i od kogo. Ile osób prywatnych posiada tak dużą ilość żeliwnych elementów studzienek?
 • I tak wygląda wstawanie z kolan wg pis
 • @Czaskowski - Bycie cymbałem nie jest zastrzeżone dla nikogo. Stąd tylu tu złotoustych obserwatorów sceny politycznej.
 • Nadchodzą efekty wysokich cen, wysokich rat kredytowych, wysokiej inflacji, braku pracy no i pobierania dodrukowanych pieniążków w formie 500 + i innych trzynastek i siedemnastek. Dali 500 ale odbiorą sobie 1500 !
 • @Czaskowski - Z kolan wstaliśmy już dawno, teraz nasza umiłowana wolszczyzna postawiła przed obywatelami trudne zadanie, inflację. Panowie degustatorzy trunków w rodzaju wina o romantycznej nazwie Belzebub postanowili rozwiązać problem braku gotówki na ich ulubione napoje z pomocą zaboru mienia, które zasadniczo nie jest bardzo atrakcyjne to jednak jego brak zdecydowanie obniża poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym tak pojazdów jak i pieszych. GM zapyta, DLACZEGO UMIŁOWANY ŻÓŃT nie wykreował odpowiedniej TARCZY dla degustatorów wspomnianych napojów i zmusza ich do działań narażających ich współobywateli na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź szkody w ich majątku ? ! Zwłaszcza, że to potencjalni wyborcy Populizmu i Socjotechniki... Może pan Teofil się wypowie w tej jakże palącej kwestii... ? !
 • Paserzy (czytaj -skupy złomu tworzą popyt ) no to jest odpowiedź na zapotrzebowanie. Ścigać i tępić paserów w pierwszej kolejności.
 • Straż miejska a kto ją widział? gdzie ona jest, przy kasie w banku jak pobierają forsę i to nie małą kasę, naszą wspólną kasę.
 • Złomiarze bezczelni, ale skupy jeszcze bardziej.... Jakby kara była dotkliwa, w stylu zamknięcie działalności to by nie ryzykowali, a jak kary są śmiesznie niskie to się śmieją z organów ścigania i ryzykują małym mandatem...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  Anonimek1(2022-06-22)
Reklama