UWAGA!

Za to karze policja. Dodatkowe patrole w mieście

 Elbląg, Za to karze policja. Dodatkowe patrole w mieście
(fot. KMP Elbląg)

Kilkanaście osób w ciągu minionego weekendu zostało ukaranych przez policjantów mandatami za grupowanie się połączone często ze spożywaniem alkoholu. Policja szybko i skutecznie będzie dyscyplinować takie osoby. Sporządzano także wnioski o ukaranie do sądu.

Jednym z przykładów były dwie 16-latki, które postanowiły spotkać się na przystanku autobusowym, żeby porozmawiać, bo jak powiedziały  „mają dość siedzenia w domu”. Obie zostały odwiezione do miejsc zamieszkania i przekazane rodzicom.

W niedzielę około godz. 16 policjanci interweniowali wobec grupy mężczyzn (6 osób) spożywających alkohol w przydomowym ogródku w okolicach ul. Freta. Zostali ukarani mandatami.

W sobotę doszło do poważnego zdarzenia przy ul. Jana Pawła II (poza drogą publiczną) Tam 42-letni mężczyzna jeżdżąc motocyklem crossowym i wykonując ewolucje spowodował wywrócenie się motocykla. Doznał urazu głowy i w stanie ciężkim trafił na odział intensywnej opieki medycznej.

Pamiętajmy, by w tym czasie zrezygnować z rzeczy w tym sportu i sytuacji, w których możemy ulec wypadkowi i będziemy sami potrzebować pomocy medycznej.

Przypominamy: każdego dnia na terenie Elbląga służbę pełni kilkanaście dodatkowych pieszych patroli złożonych z policjantów, żandarmów wojskowych oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Ich zadaniem jest pilnowanie porządku, a także reagowanie na sytuacje grupowania się osób.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama