UWAGA!

Zatrzymani za kradzieże i paserstwo

 Elbląg, Zatrzymani za kradzieże i paserstwo
(fot. KMP Elbląg)

Sześć osób zatrzymanych, a wśród nich sprawcy kradzieży, włamań i paserzy. Ich łupem padały głownie elektronarzędzia o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych. Sprawców zatrzymała braniewska policja. 

W połowie maja oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o kradzieży pieniędzy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że z jego mieszkania zniknęło 2,5 tys. złotych. Sprawą zajęli się kryminalni. Zaledwie dwa dni później do policyjnej celi trafiło dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem. Dzięki intensywnej pracy funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy wskazujący na to, że zatrzymani 25-latek i 27-latek odpowiedzialni są najprawdopodobniej nie tylko za kradzież pieniędzy, ale i inne przestępstwa. W przeciągu następnych dwóch dni do braniewskiej komendy trafiły kolejne cztery osoby. W grupie mężczyzn byli nie tylko podejrzani o kradzieże oraz kradzieże z włamaniem, ale i paserzy. Podejrzanym przedstawiono zarzuty za przestępstwa do których dochodziło na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy. Jak wynika z policyjnych ustaleń  - trzech z zatrzymanych w listopadzie 2019 roku włamało się do pomieszczenia gospodarczego na terenie gminy Płoskinia, skąd zabrali elektronarzędzia o wartości ponad 12 tys. zł. Skradziony sprzęt trafiał następnie do paserów. Policjanci odzyskali większość utraconych przedmiotów.

Teraz podejrzani w wieku od 18 do 53 lat odpowiedzą przed sądem. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności, paserstwo natomiast zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Jolanta Sorkowicz, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama