UWAGA!

Zmieniał ceny na towarach, a… nie pracował w sklepie

 Elbląg, Zmieniał ceny na towarach, a… nie pracował w sklepie
(fot. KMP Elbląg)

Pewien 40-latek z Elbląga na jakiś czas zapamięta swoją wizytę w jednym z hipermarketów. Mężczyzna przyszedł do sklepu chwilę po godzinie 9, a godzinę później siedział już w policyjnym radiowozie. Powodem były samoprzylepne naklejki z wydrukowaną ceną.

 40-letni mężczyzna wybrał na zakupach pościel i torbę sportową. Za zestaw zapłaciłby niecałe 75 złotych, ale tu pojawił się pewien pomysł, który postanowił zrealizować, aby nieco zaoszczędzić. W tym celu poszukał odpowiadających mu cen na innych produktach i je odpowiednio pozamieniał. Teraz za całość miał zapłacić jedynie 13 złotych.

Zadowolony z "promocji", jaką sobie sam zorganizował, poszedł do kasy. Nietrudno się domyślić, że po chwili pojawiła się tam ochrona oraz wezwana policja. Mężczyzna dodatkowo dowiedział się, że czyn taki jest kwalifikowany jako oszustwo, a nie np. kradzież, tak jak na początku myślał. Został więc zatrzymany za popełnienie przestępstwa, bo w tym przypadku nie ma znaczenia wysokość kwoty.

40-latek usłyszał zarzut z art. 286 Kodeksu Karnego. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem. W rozmowie z policjantami przyznał, że zrobił to z „głupoty”.

 

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama