UWAGA!

Znamy wyroki jakie zapadły 

 Elbląg, Znamy wyroki jakie zapadły 
Fot. archiwum portEl

Pod koniec ubiegłego roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sporządzili wnioski do sądu o ukaranie kierujących, którzy poddawani byli drogowej kontroli a popełnili wykroczenia. Dziś znamy już wyroki jakie zapadły w tych sprawach.

Pierwszym kierującym był 33-latek kierujący audi, który przekroczył dozwoloną prędkość aż o 89 km/h było to przy Al. Jana Pawła II, a mężczyzna jechał dokładnie 139 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie jedynie do 50 km/h. Wtedy też zatrzymał go policyjny patrol, który sporządził wniosek o ukaranie. Sąd skazał 33-latka na grzywnę w wysokości 2,5 tys. złotych oraz pokrycie kosztów sądowych.
       Drugi przypadek to 41-latek zatrzymany do kontroli przy ul. Królewieckiej. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Po policyjnym wniosku sąd skazał 41-latka na grzywnę w wysokości 3000 złotych oraz 6 miesięcy zakazu kierowania wszelkimi pojazdami. Jego złamanie będzie przestępstwem.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Apropos milicji
 • Śmiechu warte te wyroki, skoro mandat za nie ustąpienia pierwszeństwa pieszemu to 1500 zł
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  2
  Łomatko(2023-02-02)
 • Jakim cudem pierwszy typ dostał tylko 2500 zł mandatu, gdzie mógł kogoś zabić przy takiej prędkości w mieście, a drugi dostał od niego więcej, za to że nie miał uprawnień? To, że nie miał uprawnień to nie oznacza, że nie potrafił jeździć i nie znał przepisów, bo jak widać, można piec prawo jazdy i jeździć jak wariat i mieć przepisy w nosie.
 • ale Policja nie ma suszarek z homologacją więc te mandaty należy anulować a ukaranym zwrócić pieniądze...
 • teoretycznie masz rację, tylko z tym miastem (terenem zabudowanym) na Jana Pawła trochę przesadzasz. Co nie zmnienia faktu, że trochę za szybko jechał.
 • @okoniowaty - Przecież tam spacerują rodziny z dziećmi, ludzie jeżdżą na rowerach, akurat ten teren nie jest pustym terenem. To, że nie ma tam terenów zabudowanych, nie oznacza, że nie ma tam ludzi.
 • Wyroki które zapadły to chyba jakieś żarty? Za 140km/h w mieście 2,5 tyś? Strach pomyśleć gdyby wpadł na chodnik. Za brak uprawnień zakaz prowadzenia pojazdów 6m-cy. Jak widać można nadal jeździć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Eee tam(2023-02-02)
 • Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień ….
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  Życiowy facet(2023-02-03)
 • Kiedy procesy i wyroki urzedasów którzy swoją niegospodarnością doprowadzili basen przy spacerowej do totalnej ruiny? Przecież to trzeba rozliczyć przed nadchodzącymi wyborami. Scena polityczna mocno nam się oczyści. Koszty odbudowy będą musieli pokryć elblążanie to jest niedopuszczalne. Odbudowę powinny pokryć osoby które doprowadziły to do ruiny. Prawdopodobnie będzie trzeba skonfiskować ich mienie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Niecierpliwa(2023-02-03)
Reklama