UWAGA!

2. Wampiriada w Gastronomiku

 
Elbląg, Tak było w ubiegłym roku,
Tak było w ubiegłym roku, fot. AD (arch. portEl.pl)

Już podczas organizowania i przeprowadzania w grudniu zeszłego roku 1. edycji Wampiriady powstała propozycja powtórzenia akcji i włączenia jej w coroczny plan wychowawczy szkoły.  Kolejna Wampiriada odbędzie się w Zespole Szkół Gospodarczych we wtorek, 17 marca.

Duża liczba chętnych do podzielenia się swoją krwią, która nie została zakwalifikowana do jej oddania w terminie grudniowym, a to ze względu na słabe wyniki pobranej próbki krwi, przyjmowanie antybiotyków, nowo zrobiony tatuaż, brak jeszcze dowodu osobistego, czy też zbyt krótki okres czasu od poprzedniego indywidualnego oddania krwi spowodował, że podjęliśmy kolejną w tym roku szkolnym akcję zbiórki krwi w naszej szkole.
       Podobnie jak za pierwszym razem inicjatywa honorowego oddawania krwi spotkała się z szerokim odzewem ze strony naszych uczniów i to zarówno tych, którzy nie mogli wziąć udziału w pierwszej edycji jak i tych, którzy wtedy po raz pierwszy tą krew oddali.
       Tak jak poprzednio akcja odbywa się bez zaburzania normalnego przebiegu zajęć lekcyjnych jak i zajęć produkcyjnych w części gastronomicznej. Uczniowie oddający krew zabierani są z lekcji, a potem zwalniani do domu, natomiast nauczyciele oddają krew po zakończeniu swoich zajęć.
       Tym razem do podzielenia się swoją krwią zakwalifikowano 66 uczniów, którzy spełniają warunki podane przez centrum krwiodawstwa, a elbląska Stacja Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zobowiązała się do przygotowania 3 stanowisk poboru krwi. Poprzednim razem przy dwóch stanowiskach nie wszyscy chętni zdążyli tą krew oddać.
       Naszą 2. edycję honorowego oddawania krwi chcemy połączyć z rozpoczętą już na terenie szkoły promocją rejestrowania się jako dawca szpiku czy komórek macierzystych.
       Podczas Wampiriady będziemy rozdawać młodzieży ulotki informacyjne dotyczące tego zagadnienia, na zebraniach z rodzicami 19 marcawychowawcy te same zagadnienia poruszą z rodzicami naszych uczniów, a po Świętach Wielkanocnych organizujemy w szkole spotkanie z dawcą szpiku, z Elbląga, który oddał w tym roku swój szpik osobie z zagranicy.
      
      
Alina Godlewska – organizator akcji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama