UWAGA!

20 zlot we Fromborku

Elbląg, 20 zlot we Fromborku
(fot. OIZO)

Harcerze rozpoczęli zlotem we Fromborku nowy rok harcerski. Na biwak przybyło ponad 200 skautów z Elbląga oraz goście z obwodu kaliningradzkiego.

- Dwudziesty Zlot Hufca ZHP Elbląg już za nami - mówi Ewelina Dżugan z Harcerskiej Służby Informacyjnej. - Wszyscy harcerze wrócili już do swoich domów. Ten wyjazdy był dla wielu pierwszą lub jedną z pierwszych harcerskich przygód, więc na długo zapadnie w pamięci.
     Zlot rozpoczął się w piątek 12 września. Harcerze dotarli na miejsce autokarem, natomiast harcerze starsi musieli trasę pokonać pieszo. Nocleg oczywiście w namiotach. - Nie było aż tak zimno - mówi jeden z uczestników.
     Program był dostosowany do wieków uczestników. Cała fabuła opierała się o Regułę czterokrotnego ognia, w tym szczególnie światło siły. Jest to motyw przewodni na kolejny rok harcerski, który podkreśla, jak ważny jest hart nie tylko ciała, ale i ducha oraz umysłu. Harcerze przykładowo brali udział w pięcioboju a także „pielęgnowali” swój umysł podczas testów na inteligencję i intelektualnych gier. Harcerze starsi strzelali z wiatrówek, łuków oraz wspinali się na ściankę.
     Wieczorem wszyscy uczestnicy zlotu na placu przed pomnikiem Mikołaja Kopernika zapalili świeczki ustawione w kształt krzyża harcerskiego. Był to naprawdę niesamowity widok.
     Wśród harcerzy byli także zaprzyjaźnieni od lat skauci z Rosji. Dzięki takim międzynarodowym wymianom można nauczyć się kolejnego języka obcego. Udział Rosjan jest częścią programu „Działamy bez granic” współfinansowanego ze środków Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego.
     

 

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • febliczki jesteście wspaniałe i najbardziej fantastyczne dziewczyny jakie znam. życze wam dalszych sukcesów i wytrfałości dążenia do celu!!!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    PRZYJACIółKA(2008-09-20)
Reklama