UWAGA!

70. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Elbląg, 70. rocznica Zbrodni Katyńskiej
Fot. Anna Dembińska.

Wadze miasta zapraszają elblążan na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. To jedna z najtragiczniejszych kart Naszego Narodu – planowa zagłada elit, najświatlejszych obywateli II Rzeczypospolitej, tragedia tysięcy polskich rodzin i wiele dziesięcioleci zakłamywania historii. Naszą powinnością jest dziś pamięć i oddawanie czci tym, którzy oddali swe życie za Ojczyznę bez prawa do walki i do obrony.

Uroczystości rocznicowe odbędą się we wtorek 13 kwietnia.
       Program obchodów:
       – godz. 12 – Msza św. w intencji ofiar Katynia w Kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych
       – godz. 12.50 – Przemarsz uczestników pod Krzyż Katyński na cmentarzu Agrykola
       – godz. 13.15 – Rozpoczęcie uroczystości pod Krzyżem Katyńskim: odegranie hymnu, powitanie uczestników, monolog „Katyń: fakty i emocje”, wspomnienie członka Rodzin Katyńskich, Apel Pamięci, składanie wieńców i kwiatów pod Krzyżem Katyńskim.
      
      
Joanna Urbaniak, UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • najpierw robią rondo zbrodniarza kalinina, a potem obchodzą rocznicę katyńską. pocieszne.
 • florek Ja powiem inaczej-co da do myślenia- najpierw morduja KOMUNISCI i NKWD niewinnych ludzi. .. a po latach "świetyja " zwycieztwo nad komunizmem. Pusty smiech historii slychac w tle. .. SLD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2010-04-07)
 • Cały czas są w Elblągu "ludzie z betonu", którzy uważają, że nie należy zmieniać nazwy ulicy Diaczenki i należy dbać o pomnik mordercy w Pieniężnie.
 • A może ślepy los widzi dalej niż nie jeden mędrzec? Czas nie stoi w miejscu, żyją nowe pokolenia. Dobrze jest jednak znać i cenić własną historie i przezwyciężać wszystkie klęski i fobie- myśleć o przyszłości z nadzieją. Kto wróg, a kto przyjaciel. .. . A może brak nam innego spojrzenia, jak mimo strat budować lepszą przyszłość???? Błędy popełniają nie tylko inni. .. . Pamiętajmy i starajmy się uniknąć tych tragedii. Nadzieja nie jest tylko dla głupców.
 • Do Florka- może trochę spokojniej i skromniej. , ,Pistoletów, ,jest ci u nas dostatek, gorzej z opanowaniem. .. .
 • florek Do klm -grozisz mi /A wiesz, ze jest na to odpowiedni paragraf KK ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2010-04-07)
 • No widzisz, jak z rozmawiać z Tobą? Pistolety to takie osoby jak ty i dlatego są w cudzysłowie. .. .. Takie paplanie bez zastanowienia dla samego paplania. Czy jasno się wyrażam? Co do KK, nie znam się na paragrafach i tu nie o to chyba chodzi. Z wypowiedzi wynika tylko brak wzajemnego zaufania do ludzi i jest to smutne i przykre. I tak kończąc, czas to jedyny element życia nie do powtórzenia. .. .
 • florek Widzisz -klm. NIE UFAM LUDZIOM ! Po tym co mnie ostatnio spotkalo. Byłem fałszywie posądzony przez osobe najbliższą. zostalem uniewinniony 7 lat łudziłem sie nadzieja, ale. .. to temat nia inny artykul badz komentarz. Powiem tylko tyle -nie tylko mezczyzni rozwalaja zwiazki. reszte skojaż sobie sam. Po prostu okazalo sie, ze ta osoba chciała na mnie zarobic i tyle. +++++ Ale odnosnie pamieci pomordowanych w Katyniu, kudzie maja prawo, wrecz obowiązek znac prawde. Wiele razy, jak sięgne paniecia wstecz, w szkole, gdy wspomnialem slowo KATYŃ, zaraz moi rodzice byli na dywaniku u dyrektora szkoly /:Prawdziwie POLSKA odzyskala wolnośc po 1990r, tylko, ze pozaledwie 20 latach demokracji nie umiemy tej wolnosci yszanwać, ani ludzi ktorzy wywalczyli nam te wolnośc, bysmy mogli spac spokojnie, wstac rano, isc do pracy i cieszyc sie zyciem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2010-04-07)
 • Przedmówca mówi o zaufaniu? Zaufanie - bandytom i prymitywom wykonującym ślepo polecenia jeszcze większych bandytów w imię wyższych racji. Znamy doskonale tą ideologię i swoisty dekalog jedynie słusznych racji tak jeszcze mile wspominany i hołubiony w wspomnieniach licznego grona wyznawców, którzy mienia się być reprezentantami polskiego społeczeństwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2010-04-07)
 • Co do zaufania to dotyczy to czasów współczesnych. Co do idei to w historii różne to były idee i różni wyznawcy. Bez podtekstów, . .. były i stosy nieprawdaż. .. . Cały problem naszych sporów to ocena faktów. Nikt tu nie mówi iż zło jest dobrem. .. tylko dajmy perspektywę życia ludziom w pokoju, bez strachu przed innymi, bez strachu o wyrażanie własnych poglądów, bez strachu przed jakąkolwiek ideą uszczęśliwiania nas na siłę. .. .i z pokorą uznania istnienia innych. Z prawem do szczęścia, zdrowia i. .. pomyślności.
Reklama