UWAGA!

Akcja „Posesja” 2019

 
Elbląg, Akcja „Posesja” 2019
fot. Straż Miejska

Straż Miejska w Elblągu informuje, że w terminie od 25 do 29 marca 2019 r. na terenie miasta zostanie przeprowadzona akcja „Posesja”. Celem akcji jest dokonanie przeglądu czystości i porządku w mieście i przypomnienie właścicielom, zarządcom oraz jednostkom usługowym i produkcyjnym o obowiązkach w zakresie utrzymania porządku i czystości w obrębie ich nieruchomości.

Wzorem lat ubiegłych zespoły składające się z przedstawicieli straży miejskiej, policji, urzędu miejskiego, spółdzielni mieszkaniowych, zarządu budynków komunalnych oraz zarządców wspólnot mieszkaniowych zapewnią należytą fachowość i skuteczność prowadzonych działań.
       Po dwóch tygodniach od zakończenia akcji strażnicy miejscy dokonają rekontroli zanieczyszczonych terenów wskazanych do uprzątnięcia. Jeżeli właściciele nie wywiążą się z obowiązku ich uporządkowania będą wyciągnięte w stosunku do nich sankcje karno - administracyjne.
       W związku z tym Straż Miejska przypomina!
       Obowiązkiem właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości, użytkowników wieczystych, jednostek organizacyjnych, osób posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością, jest utrzymywanie jej w należytym porządku i czystości.
       Obowiązek taki nakłada Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwała Nr VII/78/2015 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.
       Należy więc przystąpić do niezwłocznego uporządkowania podległych terenów.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Skoro te akcje trwają już od lat to nie powinno być żadnych wskazań czy też pouczeń tylko sowity mandat z grubej rury. Koniec do jasnej cholery z pieszczeniem się z brudasami i leniami !!!!!
 • niech każdy pilnuje siebie będzie czysto
 • Zapraszamy na ul al.Grunwaldzka zaplecze budowy Sadowa może wy coś poradzicie bo zarządca budynków ma to gdzieś i mieszkamy w brudzie
 • @Polka - Ten sprząta komu przeszkadza.
 • Brudasom i leniwym ścierwom nie przeszkadza, ale ludziom normalnym to raczej syf przeszkadza, bo chcą żyć jak powinni w czystym mieście czy wsi !
 • A pocałujcie mnie w d. .ę, " wolnoć Tomku w swoim domku " ! jak pisał ten poeta MIckiewicz.
 • A miejsca zarządzane przez miasto też sprawdzą? Starówka, niby wizytówka miasta, brudna, zakurzona. Chodniki w tłustych plamach, piach po zimie i pełno petow. Inne miasta już są dawno oczyszczane po zimie, a u nas jakby nie było gospodarza. Może po wyborach już nie trzeba się starać?
 • Do baranka - ", " wolnoć Tomku w swoim domku " ! " - Ale tylko może na księżycu, bo tam spewnością będziesz mógł tak ewentualnie mówić !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  domądrali(2019-03-14)
 • chwalili się swego czasu że zakupiono DRONA - do walki ze smogiem a na Wiejskiej, Obrońców pokoju aż w oczy gryzie i białe czapki robią się CZARNE dobra zmiana
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  zorro1(2019-03-14)
 • To super! Może trafią na działkę należącą do miasta za myjnią samochodową na Płk. Dąbka. Może ktoś zdecyduje aby stworzyć tam z prawdziwego zdarzenia żulownię z toaletą publiczną. Biedni panowie muszą załatwiać swoje potrzeby pod murkiem myjni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Zdegustowana(2019-03-14)
 • A może by tak strażnicy miejscy i inni wzięli by się do codziennej pracy. Wiem, że od akcji do akcji to piękna sprawa i jest o czym pisać, natomiast codzienna praca nuży, ale do cholery nie bieżecie kasy za organizowanie akcji, tylko za konkretną robotę. Za robotę przez 365 dni w roku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Kubuś (2019-03-15)
 • Zapraszam Panów strażników na spacer wzdłuż Kumieli w okolicach Fabrycznej i wokół bloków przy Widoku. Tam nikt się nie szczypie, śmieci leżą elegancko. Całymi workami.
Reklama