UWAGA!

Bank Żywności zaprasza do Świątecznej Zbiórki Żywności

 Elbląg, Bank Żywności zaprasza do Świątecznej Zbiórki Żywności
(fot. AD)

Olej, ryż, cukier, konserwy i inne produkty są potrzebne co najmniej 2,5 milionom Polaków żyjących w biedzie i mogą sprawić, by domy osób najuboższych wypełniła radość i dostatek. Bank Żywności w Elblągu po raz kolejny organizuje Świąteczną Zbiórkę Żywności.

29 listopada – 1 grudnia. Weekend Superbohaterów
      
Podziel się zakupami na miarę swojej wrażliwości! Bank Żywności w Elblągu organizuje Świąteczną Zbiórkę Żywności w 30 sklepach w Elblągu, Tolkmicku, Jegłowniku i Młynarach. Przy oznakowanych koszach czekać tam będą wolontariusze Banku Żywności. Produkty z akcji trafią do magazynu Banku Żywności, gdzie zostaną posortowane i spisane. Następnie będą przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych, które systematycznie wspierają najuboższych. Pomoc z Banku Żywności w Elblągu dociera do różnych grup. Są to m.in. osoby samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne, osoby bezdomne, chorzy i bezrobotni, którzy żyją w skrajnym ubóstwie.
       Banki Żywności docierają z pomocą do ponad miliona osób. Świąteczna Zbiórka Żywności ma wymiar ogólnopolski. Akcja odbędzie się w 3500 sklepach spożywczych w całej Polsce.
       Sprawozdanie ze zbiórki żywności w Elblągu zamieszczone zostanie na stronie Banku www.bankzywnosci.elblag.pl
      
       Do 31 grudnia zbiórka w Internecie
      
Na stronie internetowej www.bankizywnosci.pl uruchomiono dwa sklepy internetowe. W każdym z nich w prosty sposób, typowy dla zakupów internetowych, można wybrać produkty na rzecz akcji. Olej, ryż, cukier i inne produkty można kupić bez wychodzenia z domu. Zaangażowane w akcję internetową sieci Piotr i Paweł oraz Tesco dostarczą zakupione produkty do Banków Żywności.
      
       Do 31 grudnia również SMSy
      
SMSy o treści: POMAGAM można wysyłać na nr 75365 (5 zł+VAT). Dziękujemy operatorom za wsparcie akcji. Każdy SMS to pomoc dla Banków Żywności w organizowaniu transportu i warunków do przechowywania żywności.
      
       300 wolontariuszy
      
Olej, ryż, cukier, konserwy i inne produkty są naszymi superbohaterami.
       – Chcemy przekonać Polaków, że zwykłe produkty mogą mieć niezwykłą moc i są szczególnie potrzebne na święta. 2,5 miliona Polaków nie stać na świątecznie zastawione stoły – mówi Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności. – W ubiegłym roku zebraliśmy ponad 860 000 kilogramów żywności. Pomoc z akcji trafiła do blisko pół miliona osób, ale potrzeby są dużo większe, warto, by najubożsi mogli z niej korzystać również po świętach.
       W tegoroczną zbiórkę organizowaną przez Bank Żywności w Elblągu zaangażowało się ponad 300 wolontariuszy – członków organizacji, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a w całej Polsce w sumie aż 52000 wolontariuszy. Od piątku do niedzieli będą pomagać w organizacji akcji jako koordynatorzy zbiórki w sklepie, kierowcy, osoby odpowiedzialne za rozdawanie ulotek, odbieranie i sortowanie żywności. Wolontariusze pomagają też po akcji. W magazynie Banku Żywności pomagają w sortowaniu, ważeniu oraz dystrybucji produktów. Wśród wolontariuszy są zarówno osoby młode, jak i seniorzy, wielu studentów, ale też przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych.
      
      
Anna Jabłońska, Bank Żywności w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama