UWAGA!

Bema: Nie chcą przystanku pod oknami

 
Elbląg, Przystanek zdaniem mieszkańców mieści się zbyt blisko budynku
Przystanek zdaniem mieszkańców mieści się zbyt blisko budynku (fot. Witold Sadowski)

- Pasażerowie czekający na autobus często przeklinają, palą papierosy, śmiecą i to wszystko pod naszymi oknami – skarży jedna z mieszkanek budynku przy ul. Bema 39, która zadzwoniła do nas na interwencyjny numer „Halo, tu portEl”. - Czy nie można przesunąć tego przystanku od kilkadziesiąt metrów? - pyta Czytelniczka.

Przystanek autobusowy mieści się kilka metrów od budynku przy ul. Bema 39, niedaleko Młodzieżowego Domu Kultury. - Od wielu lat domagamy się przeniesienia tego przystanku w inne miejsce. Pasażerowie, którzy czekają na autobus, często przeklinają, palą papierosy, śmiecą pod naszymi oknami – twierdzi jedna z mieszkanek kamienicy. - Kilkakrotnie zgłaszaliśmy problem do Zarządu Komunikacji Miejskiej, ale nikt nam nie chce pomóc.
       - Niestety, obecnie nie ma możliwości przeniesienia przystanku. W przeszłości złożyliśmy w ówczesnym Zarządzie Dróg propozycję przebudowy drogi w tym miejscu, tak aby wydłużyć pas do skrętu w prawo, co umożliwiłoby nam przesunięcie słupka przystankowego o kilkadziesiąt metrów w stronę skrzyżowania z ul. Pułaskiego. Niestety, pomysł ten nie zyskał wtedy akceptacji - informuje Michał Górecki, rzecznik prasowy ZKM. - Jeśli tylko uda się znaleźć jakiś kompromis między pasażerami a mieszkańcami, to Zarząd Komunikacji Miejskiej postara się go wdrożyć.
       Urzędnicy ratusza radzą z kolei mieszkańcom, by w sprawie przystanku złożyli wniosek do budżetu obywatelskiego. - Jedyną realną możliwością jest częściowa rozbiórka chodnika przylegającego do ściany budynku – mówi Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - W miejscu tego chodnika należy posadzić krzewy i oddzielić je płotkiem od chodnika przebiegającego wzdłuż ulicy Bema. Stworzona zostanie w ten sposób okołodwumetrowa przestrzeń, oddzielająca pasażerów oczekujących na autobus od okien budynku.
       Jak wyjaśnia Monika Borzdyńska, takie rozwiązanie można by wykonać w ramach funduszu obywatelskiego. W tym roku już jest to jednak niemożliwe, bo termin składania wniosków minął 13 czerwca.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama