UWAGA!

Biblioteka nie tylko dla nauczycieli

Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu zaprasza elblążan, i nie tylko, do korzystania z jej zbiorów. Czytelnikiem biblioteki może zostać każdy, kto ukończył 16 lat.

W bibliotece zgromadzony został blisko 95-tysięczny księgozbiór odpowiadający potrzebom nauczycieli, studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich podnoszących swoje kwalifikacje.
     - Prenumerujemy 132 tytuły czasopism, głównie pedagogicznych, społeczno-politycznych, a także kulturalnych i literackich - wymienia Anna Szeląg z Wydziału Promocji i Współpracy z Bibliotekami. - Gromadzimy filmowe adaptacje lektur szkolnych, filmy i programy edukacyjne, kursy języków obcych, multimedialne programy edukacyjne, encyklopedie i atlasy, a także bazy danych na CD-ROM. Dysponujemy stanowiskami komputerowymi z dostępem do elektronicznej bazy katalogowej biblioteki i zasobów Internetu. Od stycznia 2007 r. oferujemy czytelnikom możliwość skorzystania z Systemu Informacji Prawnej LEX w wersji on-line. Zapewniamy czytelnikom pomoc w korzystaniu z warsztatu informacyjnego Biblioteki, natychmiastowe wypożyczenie zbiorów a także telefoniczną i elektroniczną prolongatę materiałów bibliotecznych. Poza tym udzielamy informacji na temat dostępności poszukiwanej literatury przedmiotu, dokonujemy rezerwacji wypożyczonych zbiorów i w miarę możliwości sprowadzamy książki z innych bibliotek w kraju.
     Aby ułatwić czytelnikom pracę nad wyszukiwaniem literatury, cały księgozbiór biblioteki został wprowadzony do elektronicznej bazy katalogowej, a katalog on-line jest dostępny przez 24 godziny na dobę na stronie internetowej www.wmbp.edu.pl.
     Korzystanie ze zbiorów WMBP w Elblągu jest bezpłatne. Od osób spoza miasta chcących zapisać się do biblioteki nie pobiera się kaucji za zbiory.
     Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu serdecznie zaprasza wszystkich uczących się, studiujących i doskonalących swoje kwalifikacje w poniedziałki, wtorki, środy i piątki od godz. 9 do 19, a w czwartki i soboty od godz. 9 do 15 do swojej siedziby przy ul. Świętego Ducha 25 (na przeciwko Biblioteki Elbląskiej).
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama