UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bitwa o samorządy rozpoczęta

 
Elbląg, Bitwa o samorządy rozpoczęta
fot. Michał Skroboszewski

- Z badań preferencji wyborczych Elblągu zleconych przez Platformę Obywatelską wynika, że Prawo i Sprawiedliwość tutaj nie wygrywa – mówił Jerzy Wcisła na dzisiejszej (8 grudnia) pikiecie pod elbląskim Sądem Okręgowym. Przeciwnicy PiS po raz kolejny demonstrowali swoją niezgodę na działania rządu i partii rządzącej. Zobacz zdjęcia.

Kilkudziesięciu elblążan zebrało się dziś (8 grudnia) pod Sądem Okręgowym w Elblągu, aby po raz kolejny zademonstrować swoje niezadowolenie z poczynań rządu i większości parlamentarnej. Domagali się wolnych sądów, wolnych wyborów, przestrzegania reguł państwa prawa i wolnej Polski. Rozwiązaniem ma być odsunięcie Prawa i Sprawiedliwości od władzy. Pierwszym etapem – wygranie wyborów samorządowych.
       - Platforma Obywatelska w Elblągu zrobiła badanie preferencji politycznych. I PiS w Elblągu nie wygrywa. Zjednoczenie opozycji ma sens – mówił senator Jerzy Wcisła.
       Nadzieję protestującym przynoszą wyniki wyborów przedterminowych w niektórych samorządach, gdzie kandydaci Prawa i Sprawiedliwości przegrywają.
       - My nie mamy wyjścia. Nawołuję do maksymalnej aktywności i niezgody na bezprawie dziejące się co dzień. Jeżeli władza nie chce słuchać suwerena, to suweren musi się organizować – dodał Tadeusz Kawa prowadzący pikietę. - Czas na nową Solidarność.
       Oprócz tego było jak zawsze: okrzyki „Precz z Kaczorem dyktatorem”, „Wolne sądy”, „Wolne wybory”, „Wolna Polska” i inne. Przedstawiono niekorzystne dla rolników rozwiązania prawne, które mogły ujść uwadze opinii publicznej ze względu na zmianę premiera. Wytknięto Prawu i Sprawiedliwości nieścisłości związane z przyczynami reformy sądownictwa. Niezadowolenie demonstrujących wzbudził też sposób złożenia dymisji przez Beatę Szydło. Kolejny protest jest planowany na 14 grudnia na placu Kazimierza Jagiellończyka.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama