UWAGA!

Teraz ja - Błąd systemu?

Elbląg, (archiwum portElu)
(archiwum portElu)

Ostatnimi czasy musiałem stawić się w centrum ortopedycznym przy ul. Królewieckiej. Nic nadzwyczajnego, po prostu dostarczenie zdjęć rentgenowskich do interpretacji przez lekarza specjalistę i ustalenie ewentualnego leczenia...

Zarejestrowany byłem na godzinę 12.15 i aby się nie spóźnić, postanowiłem przyjść dziesięć minut wcześniej. Pierwszym zaskoczeniem była dość pokaźna kolejka oczekujących, choć w naszych realiach nie powinno to już dziwić. Zapytałem, kto następny i na którą godzinę. No i zaczął się galimatias. Wyszło na to, że jedna Pani ma na 12.20, czyli pięć minut po mnie. Myślę, w porządku, jak tak się lekarz uwija, to pójdzie w try miga. Lecz nie mogło być tak pięknie.
       Okazało się, że na 12.15 jest wpisany drugi Pan i on jest następny po dwóch kobietach, które zostały zapisane również na jednakową godzinę. Ręce mi opadły, lecz grzecznie usiadłem i czekałem na swoją kolej. W międzyczasie doszło kilku pacjentów, z których dwóch również się dublowało.
       Wiem, że przychodnie i szpitale są zawalone robotą, ale mamy erę komputerów i właśnie na komputerze Pani z okienka wprowadzała mój termin wizyty. Wpisywanie pacjentów w odstępach pięciominutowych to lekka przesada, ale po dwóch na jeden termin jest już przegięciem i brakiem szacunku dla pacjenta i jego czasu.
      
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 51
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
3.3 77 43

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • NFZ to dno, obsługa w szpitalach to dno. .. .. brak szacunku do czasu klienta!!!
 • Takie praktyki w centrum ortopedycznym są standardem, lekarze sami wciskają znajomych i stąd po 5minut na pacjenta a nawet 2,5 minuty :) a do tego jeszcze dochodzą przedstawiciele firm farmaceutycznych lub innych i dla nich lekarz ma czas zawsze. Zapewne Pan umówiony był na wizytę w gab. 21 :))))
 • sorry, ale taki mamy klimat !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  7
  POrtopeda(2014-02-24)
 • Ale poszkodowanych z Litwy to i mają czas i pieniądze aby leczyć bogaty ten NFZ
 • jak dobrze ktoś już zauwałył. .. .KLIENTA!!! Wbrew pozorom nie jest to darmowa służba zdrowia bo co miesiąc dostają składki zdrowotne z ZUSu. Ale utarło się, że leczenie jest darmowe więc trzeba odczekać swoje na badziewne, " darmowe" porady lekarskie robione na odwal się bo przecież lekarz w przychodni ma " tylko" co najmniej 5 tys. miesięcznej pensii. A tak na prawdę zmuszają nas do płacenia składek a potem i tak trzeba iść prywatnie, żeby nie " umrzeć" w kolejce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  3
  AnaHana(2014-02-24)
 • Szanowny pacjencie, siedz cicho i nie stekaj. Tak musi być !Ciesz się, że wogóle zostałeś przyjęty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  8
  KobietaZcHarakterem(2014-02-24)
 • Pewnie naczelny z elblag. bzdet zaraz napisze " tłumaczenie" w/s pani Poseł Gelert :0
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  5
  StanczykElbląski(2014-02-24)
 • " Szary" tacy ja Ty kórzy ulegalą kontuzjom i chorobom z własnej winy, chorują na raka, wylewy, zawały paląc tytoń, żrąc fast foody gromadząc sobie cukier we krwi, siedząc przed telewizorami nie ruszając " odwłokiem" są właśnie nadmiernymi klientami służby zdrowia ( NFZ) tłoczącymi się w szpitalach i przychodniach. Oni powinni leczyć się prywatnie za swoją głupotę. .. aż dziw że Arłukowicz na to nie wpadł. .. !!! Kandydat na ministra zdrowia.
 • Kogo na Litwie poszkodowało?
 • Spokojnie, ludzie tu mogą poczekać, miejsca i kasa potrzebna jest dla przyjaciół z ukrainy
 • Dzień z życia Polaka : Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie. Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawę słodzoną ukraińskim cukrem i. .. szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy i a jak jest to za 1200??? Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie, od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów).
 • A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych, mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi, aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu, prostytucji i aborcji, aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł, a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!" dla państwa najtańsza jest rodzina bez dzieci" - Donald T. Niech każdy prawdziwy Polak wklei to choć raz pod jakimś artykułem.
Reklama