UWAGA!

Chcą ożywić park Modrzewie

 Elbląg, Chcą ożywić park Modrzewie
(fot. Michał Skroboszewski)

Modrzewie to jeden z najpiękniejszych i najbardziej zapomnianych elbląskich parków. Organizacje seniorów i stowarzyszenia chcą to zmienić, by to właśnie w tym parku jak najwięcej mieszkańców spędzało wolny czas. Potrzeba na to 50 tysięcy złotych.

Elbląg jako jedno z trzech miast w Polsce wygrał ogólnopolski konkurs „Zoom na seniorów”. Dzięki temu do naszego miasta przez kilka miesięcy przyjeżdżali trenerzy ze Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „ę” w Warszawie, którzy uczyli mieszkańców, jak współpracować z samorządem, jak być liderem różnego rodzaju przedsięwzięć w swojej okolicy. Jednym z elementów projektu były konsultacje, w których mieszkańcy mówili o tym, co należy zmienić w parku Modrzewie.
       - Mieliśmy do pomocy architektów zieleni, którzy doradzali mieszkańcom, które pomysły warto zrealizować. Należy na przykład poprawić nawierzchnię dwóch głównych alejek w parku, zagospodarować teren wokół wieży widokowej, która jest pozostałością po pałacu Ziesego, by stał się on miejscem artystycznych plenerów. Mieszkańcy chcieli też, by w parku było więcej kwiatów – wymienia Teresa Urban, przewodnicząca Elbląskiej Rady Seniorów. - Wiele już się w parku udało zrobić. Są nowe ławki, śmietniki, siłownia pod chmurką, plac zabaw, a główna aleja jest oświetlona, ale wiele jest jeszcze do zrobienia, by było to bardziej przyjazne miejsce nie tylko dla seniorów, ale także rodzin z dziećmi.
       Szacunkowy koszt realizacji najnowszych pomysłów mieszkańców to około 50 tysięcy złotych. - Wszystkie pomysły zostaną przedstawione w raporcie, który trafi do prezydenta i mam nadzieję, że w przyszłorocznym budżecie miasta uda się znaleźć środki na ten cel – dodaje Teresa Urban. - Chcielibyśmy, żeby park Modrzewie odżył, żeby więcej tu się działo.
       Pomysłem na przyciągniecie mieszkańców mają być pikniki. Pierwszy odbył się w niedzielę dzięki zaangażowaniu kilku organizacji i stowarzyszeń. Zobacz zdjęcia.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jest tam boisko gdzie trenował i grał Mlexer Elbląg. Szkoda, ze nie ma tam turniejów dla dzieciaków. Pamiętam jak na Zielonce się grało turnieje a teraz cisza spokój
  • co to znaczy odżył? On własnie zyje bo w parku człowiek potrzebuje własnie ciszy i spkojuu!!! Harmider chcecie zrobić z kazdego kawałka zieleni!!!! Seniorzy na tance do klubu a Park ma być jak zawsze oazą spokoju i wytchnienia!Ma być zielono, sprzatniete i spokój i. .. tak jest teraz, zostawcie to w spokoju!
  • i handelek balonikami, okrutne, głupie zawłaszczanie oazy spokoju
  • I jeszcze te psy biegające luzem i ich odchody nie sprzątane przez właścicieli. wstyd.
Reklama