UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • a czy działacze ruchu narodowego znają historię?trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i nie zakłamywac faktów. ukraińcy od wieków byli gnębieni i wykorzystywani przez polaków. naturalny odruch to walka o niepodległość. dla nas zbrodniarz, dla nich bohater. piłsudski, kościuszko walczyli o nasza niepodległośc, sa naszymi bohaterami. zabijali jednak inne nacje, więc dla nich będą zbrodniarzami. tak już jest urządzony ten świat. wymachiwanie szabelką i stawianie siebie na piedestale patriotyzmu niczego nie zmieni. Hashtagi: #dziedzicpruski
 • Czy USA gloryfikuje Ku Klux Klan ? Czy państwo francuskie z dumą opowiada o marszałku Petain i jego projekcie Vichy ? Czy państwo niemieckie gloryfikuje dokonania Adolfa ? Obecnemu państwu ukraińskiemu nie przeszkadza fakt, że na Wołyniu doszło do ludobójstwa, nie ma ono też problemu ze świętowaniem rocznic powstania SS Galizien. .. robią tak od lat. Wolsce odbiło jako państwu dopiero od 2015 kiedy to Populizm i Socjotechnika uznał bandytów za żołnierzy wyklętych i postawił ich na piedestale. O dokonaniach Polaków względem Ukraińców też pewnie warto byłoby porozmawiać. .. ale trochę brakuje odwagi w narodzie. .. no i tak jest wygodniej, bo zawsze możemy grać rolę Chrystusa Narodów. .. a to potrafimy jak nikt inny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  14
  GłębokaMyśl(2021-04-07)
 • Nie wiem czy Kościuszko czy Piłsudski mordował cywili? Chyba nie. Walczyli z żołnierzami nie mordowali bezbronnych cywili w tym kobiet i dzieci. To ogromna różnica.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  4
  Elblagpieknemiasto(2021-04-07)
 • chyba źle się czujesz!!! według ciebie mordowanie cywilów bez przyczyny to bohatersto????!!!!
 • Czy Piłsudski, Kościuszko kazali mordować niemowlęta, rozdzierając je na pół, czy kazali mordować cywilów poprzez obdzieranie żywcem ze skóry, czy przepiłowywanie. .. ..
 • Ukraińcy nie tyle byli gnębieni, co zajęli miejsce biedoty, kiedy tam przybyli bardziej przedsiębiorczy Polacy. Początki Polaków na tamtych ziemiach były takie, że przyjechali pracować u Ukraińców, a że dobrze się znaleźli na tamtych terenach. .. Gnębienie polega na tym, że ktoś lepiej sobie radzi startując ze słabszej pozycji? Interesująca definicja. Jeśli jesteś taki dobry/a z historii, to może przypomnij skąd ci Ukraińcy tam się wzięli? Poza tym kolejna pasjonująca definicja: ludobójstwo (nie pierwsze w ich historii)jako "bohaterstwo'. Hashtagi: #historia
 • "a czy działacze ruchu narodowego znają. .. .. "- ty nazywasz rzeź wołyńską walką o niepodległość??? No to bardzo rozmijamy się jeśli chodzi o pojmowanie pewnych spraw.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  4
  jnbmk,(2021-04-07)
 • @hgfd - To publikacja jakiegoś nowy rozdziału historii. Jak Polacy pojawili się na Ukrainie to nikt tam nigdy nie słyszał o takim państwie i narodowości. Był to obszar Rusi i Rusi Kijowskiej zamieszkiwanej przez kilkadziesiąt różnych narodów w tym koczowniczych.
 • Na Rusi mieszkali Rusini, którzy zostali zmanipulowani przez Austriaków, w celu wzniecenia nienawiści wobec Polski i Polaków, którzy w tamtym czasie uzyskali niepodległość. Nacjonaliści rusińscy, aby się wyróżnić od reszty wschodnich Słowian, ze względu na obszar historyczny, zamieszkały przez nich, Ukrainę- nazwali się Ukraińcami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  Trusowianin(2021-04-07)
 • @GłębokaMyśl - Myślisz bardzo głupio i płytko, nazwij jeszcze katów z UB, NKWD, za bohaterów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  Ędward Ącki(2021-04-07)
 • @hgfd - Polacy na Ukrainie byli tak samo przedsiębiorczy jak Niemcy w Polsce w czasie plebiscytow. W jednym przypadku przymusowa germanizacja a w drugim polonizacja pod przymusem i pregierzem. To jest ta przedsiębiorczosc? Ha ha
Reklama