[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Coraz bliżej wielkiego grania

Będzie głośno i radośnie. W tym roku WOŚP zagra dla najmłodszych dzieci. Elbląska orkiestra swój „koncert” rozpocznie już 12 stycznia (w sobotę), a główne „granie” będzie miało miejsce 13 stycznia (w niedzielę) niemal w całym Elblągu. Na mieszkańców naszego miasta czekają koncerty, aukcje, wydarzenia sportowe. Zobacz więcej zdjęć z przygotowań do elbląskiego finału oraz film, jaki przygotował lokalny sztab WOŚP.

Rankiem 13 stycznia na ulice Elbląga wyjdą wolontariusze z charakterystycznymi puszkami z logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP zagra dla „małych dzieci bez focha”, a zebrane fundusze będą przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
       „Celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.” - informuje WOŚP na swojej stronie internetowej.
       Wielkie granie będzie miało miejsce w niedzielę, 13 stycznia, ale „uwertury” zabrzmią już w sobotę.
       - We współpracy ze Szpitalem Wojewódzkim powstanie scena w Centrum Handlowym Ogrody, gdzie m.in. będzie można zmierzyć sobie ciśnienie, będą pokazy medyczne. Na Modrzewinie rozpocznie się off - road, czyli zawody samochodów terenowych. Będzie się też można policzyć z cukrzycą podczas corocznego biegu – zdradził Bogusław Milusz, szef elbląskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
       To w sobotę. A w niedzielę – wielkie granie. Od rana na ulice Elbląga wyjdzie 450 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. W naszym mieście będą też dwa terminale płatnicze, za pomocą których będzie można wesprzeć Orkiestrę.

  Elbląg, Elbląski sztab WOŚP spotkał się z Jurkiem Owsiakiem
Elbląski sztab WOŚP spotkał się z Jurkiem Owsiakiem (fot. nadesłana)


       W całym Elblągu pracować będzie 52 lokalne sztabiki, w których... najkrócej mówiąc będzie się działo. - Na basenie przy ul. Robotniczej odbędą się zawody pływackie, zostanie otwarta Brama Targowa, gdzie będzie czekał przewodnik PTTK, w trasę ruszy też zabytkowy tramwaj. W Hali Widowiskowo – Sportowej odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą” dla dzieci. Swoje zawody będą kontynuować off – roadowcy na Modrzewinie – mówił Bogusław Milusz.
       To jednak nie wszystko. Lokalne imprezy zapewnią szkoły, przedszkola oraz instytucje, w których funkcjonować będą sztabiki. Tradycyjne światełko do nieba” rozbłyśnie o godzinie 20. Dokładny program elbląskiego finału podamy w najbliższych dniach.
       Warto też przypomnieć o aukcjach internetowych, które już trwają. A co można wylicytować? M. in: bilety na rejs Elwingą, koszulkę z autografami polskich lekkoatletów, a także... prowadzenie Wiadomości w Truso TV, szalik szczypiornistów Wójcik Meble, książki i albumy, swoje fanty przekaże też Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
       Stronę internetową  elbląskiego WOŚP warto odwiedzać codziennie, bo lista licytacji nie jest zamknięta i co rusz pojawiają się nowe fanty. Przedmioty lub usługi na licytację można jeszcze przynosić do sztabu, który mieści się w Szkole Podstawowej nr 11 (przy ul. Korczaka) lub do Centrum Wolontariatu (przy ul. Związku Jaszczurczego). 
       W ubiegłym roku elbląska zbiórka zakończyła się rekordowym wynikiem 386 tys. zł. 13 stycznia mieszkańcy naszego miasta postarają się o pobicie tego rekordu.
       Elbląg wielokrotnie doświadczył pomocy WOŚP. Od 1999 roku do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego trafił sprzęt medyczny o łącznej wartości 2,5 mln zł. Służy on ratowaniu zdrowia i życia najmłodszych pacjentów, głównie na intensywnej terapii noworodka, ale także na pediatrii czy otolaryngologii. W ubiegłym roku szpital wzbogacił się o karetkę "N" za 800 tys. zł.
      
       Program 27. Finału WOŚP Elbląg
      
14:00 - 20:00 Licytacje
       14:00 - 20:00 przez cały dzień w przerwach między występami
       14:20 – 15:00 Konrad Pałasz
       15:00 – 16:00 Blind Box
       16:00 – 17:00 Młodzieżowy Dom Kultury
       17:00 – 18:00 Paweł Marchel
       18:00 – 19:00 Tomasz Steńczyk z zespołem
       19:00 – 19:45 Baranovski / The Voice of Poland
       19:45 – 20:00 Wystąpienia
       20:00 – 20:10 ŚWIATEŁKO DO NIEBA
      

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama