UWAGA!

Czas na Open Air Day!

  Elbląg, Czas na Open Air Day!
fot. Michał Kuna

W sobotę, 16 września w godz. 9 - 17 na lotnisku 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Królewie Malborskim odbędzie się Dzień Otwartego Lotniska. Dowódca 22. BLT płk pil. Mirosław Zima zaprasza do udziału w imprezie wszystkich miłośników wojska i lotnictwa. W programie pokazy dynamiczne w powietrzu, wystawa statków powietrznych i sprzętu wojskowego, loty widokowe oraz występy zespołów muzycznych i teatralnych.

Kolejny raz mieszkańcy regionu będą mieli okazję zwiedzić niedostępne na co dzień lotnisko wojskowe. Impreza rozpocznie się oficjalnie o godz. 9.50. O godz. 10 na płycie lotniska wyląduje grupa 12 skoczków spadochronowych z Aeroklubu Gdańskiego. Główną atrakcją dnia będą oczywiście pokazy dynamiczne w powietrzu, które zaplanowano w dwóch blokach:
       godz. 11 - TS-11 Iskra
       - Formacja 3AT3 - 3AT3 Formation Flying Team
       - Szybowiec z Aeroklubu Elbląskiego

 


      
       godz. 14 - TS-11 Iskra
       - Formacja 3AT3 - 3AT3 Formation Flying Team
       - MIG-29 z 22. BLT Malbork- Fulcrum Drivers Demo Team
       - 2 x SU22 z 21 BLT Świdwin- SU-22 Demo Team
       - Szybowiec z Aeroklubu Elbląskiego
      
       Atrakcyjnie zapowiada się również statyczna wystawa statków powietrznych: MIG-29, SU-22, MI-24, śmigłowców Marynarki Wojennej. Sprzęt i wyposażenie Wojsk Lądowych zaprezentują żołnierze 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej: czołg PT-91 Twardy, armata przeciwlotnicza ZU 23-2, trenażer UST-1 i wiele innych jednostek sprzętu. Ponadto można będzie zobaczyć samoloty sportowe i turystyczne, a nawet odbyć kilkuminutowy lot widokowy nad Malborkiem (przeloty płatne). W pokazach na ziemi uczestniczyć będą także funkcjonariusze służb mundurowych. Akcję ratowniczo-gaśniczą przeprowadzi zastęp Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z strażakami wojskowymi. Licznie reprezentowana będzie grupa modelarzy, stoiska z umundurowaniem i uzbrojeniem historycznym wystawią grupy rekonstrukcyjne. Nie zabraknie również części artystycznej - na scenie zaprezentuje się Zespół Klubu Marynarki Wojennej "Riwiera", Zespół Pieśni i Tańca 22.BLT Malbork, zespół wokalny Klubu 22.BLT "Secret Garden Singers" oraz teatr Pinezka. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
      

organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama