UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy możliwy jest jeszcze bezpieczny Internet?

Elbląg, Czy możliwy jest jeszcze bezpieczny Internet?

Dziś (9 lutego) przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Organizatorami DBI w naszym kraju są Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje (FDN), tworzące Polskie Centrum Programu „Safer Internet”. Jak co roku na dzieci czekają konkursy promujące rozważne korzystanie z sieci.

Ponad 60 państw z całego świata połączy dziś (9 lutego) wspólna idea Internetu bezpiecznego dla dzieci i młodzieży. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w Polsce już po raz szósty. W tym roku DBI zostały objęte honorowym patronatem przez Katarzynę Hall, minister edukacji narodowej. Partnerem głównym DBI jest Fundacja Orange.
       W ramach obchodów DBI, pod adresem www.sid2010quiz.org od 9 lutego do 9 marca polskie dzieci w wieku 9-15 lat mogą wziąć udział w międzynarodowym quizie organizowanym przez sieć Insafe, która zrzesza narodowe ośrodki programu „Safer Internet”. Z kolei dla najmłodszych (poniżej 9 roku życia) przygotowane zostały konkursy z nagrodami. Wystarczy kliknąć na www.sieciaki.pl, zagrać i zgarnąć nagrody.
      
       W Elblągu
       W tym roku w DBI i imprezach towarzyszących aktywny udział biorą też uczniowie z Elbląga i Gronowa Górnego. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 przy Zespole Szkół nr 1 biorą udział w Konkursach e-learning oraz „3...2...1...Internet” dotyczącego bezpieczeństwa dzieci w sieci. Z kolei dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 w dniach 9-10 lutego 2010 w godz. 8-15.30 zaplanowały happening „Kamizelka BI” połączony z podpisywaniem umów Uczeń-Rodzic. W Szkole Podstawowej nr 1 w Gronowie Górnym w ramach DBI zostaną przeprowadzone zajęcia edukacyjne dla uczniów w ramach lekcji informatyki oraz lekcji wychowawczych o tematyce związanej z bezpiecznym korzystaniem z Internetu – przy wykorzystaniu dostępnych materiałów multimedialnych zamieszczonych na stronie www.dzieckowsieci.pl. Podczas spotkania z rodzicami zostanie przeprowadzona krótka prelekcja nt. zagrożeń w Sieci. Zaplanowano również przygotowanie specjalnych ulotek, gazetki ściennej, prac plastycznych pt. „Bezpiecznie w Sieci” oraz własnej prezentacji multimedialnej nt. „Bezpieczny Internet – wady i zalety”.
      
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dzień Bezpiecznego Internetu, DBI - (ang. Safer Internet Day) obchodzony jest w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mająca na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych[1]. 6 lutego 2007 roku w 40. krajach na świecie - i po raz trzeci w Polsce – obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet"[2]. Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce. Co roku, organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i prywatne osoby do realizowania przez cały luty lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów. pl.wikipedia.org To kiedy w końcu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  TakiJeden(2010-02-09)
 • To jest "święto" ruchome. W tym roku DBI jest 9 lutego :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-02-09)
 • Uwazam ze internet moze byc bezpieczny, oczywiscie mam na mysli dzieci??-rodzice kupujac komputer sa dumni ze dziecko ma i juz nie musi sie nim przejmowac, jest w domu nie broi na podworku nie bije sie z kolegami poprostu cudowne dziecko, tylko nie zdaje sobie sprawy jak wyrzadza mu krzywde zakladajac internet, nie sprawdzi co dziecko czyni i nawiazuje rozne kontakty z nieznajomymy umawia sie i staja sie tragedje. Ja za ten czyn winie rodzicow powinni czesto swoje dziecko sprawdzac coz on tam wyczynia a nie isc na latwizne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kwiatuszek123(2010-02-09)
 • Dialog ma serwer proxy wpisuje sie i on blokuje większość witrym powiązanych z golizna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wikis(2010-02-10)
 • internet jest ok
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rosiol34(2010-02-18)
Reklama