UWAGA!

Czy trzeba bronić KOD (opinia nadesłana)

 
Elbląg, Kazimierz Falkiewicz
Kazimierz Falkiewicz (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Jak większość moich rodaków jestem autentycznie zniesmaczony tym, co robi i do czego zmierza PiS. Nie godzę się jednak z sytuacją, scenariuszem, w którym na jednego z głównych obrońców naszej demokracji kreuje się PO.

Należy pamiętać, że tylko przez politykę PO, ciepłej wody z kranu, zamiataniu afer pod dywan PiS uzyskał tak wielkie przyzwolenie dużej części naszego społeczeństwa na zrobienie „po swojemu porządków w Polsce”. Dwa lata temu, po elbląskim referendum w artykule „Politycy krytykują, obiecują” pisałem:
       „Polska stała się „Państwem wyłącznie praw deklaratywnych ”, ponieważ ich praktyczna realizacja dla zwykłego obywatela staje się drogą przez mękę. Dlatego też twierdzę, że nie jesteśmy, co się szumnie głosi państwem w pełni demokratycznym, a co najwyżej, miejmy taką nadzieję, dążymy aby nim się stać.”
       Artykuł w całości odnosił się do elbląskich polityków i naszej lokalnej rzeczywistości, aktualnie paradoksalnie mogę powiedzieć, że odzwierciedla sytuację w Polsce.
       Jeszcze przed październikowymi wyborami wierzyłem, że system można zmienić, a Paweł Kukiz będzie jednym z liderów tych zmian. Niestety Ruch Kukiz`15`, którego sztandarową postacią jest Paweł, okazał się niewypałem, ponieważ co naocznie widać w Sejmie, od początku był pilotowany i kontrolowany przez PiS.
       Po raz kolejny w tak krótkim czasie mamy do czynienia ze zrywem społecznym, w który angażuje się tysiące osób. Osobiście, szczerze wierzących, że należy przeciwstawić się zakusom PiS, który nawet się specjalnie nie kryjąc próbuje wprowadzić w Polsce rządy autorytarne.
       Bezsprzecznie dobrze się stało, że powstał KOD, który skupiając ludzi o najróżniejszych poglądach przeciwstawia się niszczeniu przez PiS instytucji, które stoją na straży porządku demokratycznego w Polsce.
       Jeżeli jednak my obywatele chcemy naprawdę doprowadzić do równowagi nasz ład konstytucyjny, nie możemy ciągle popełniać tych samych błędów, to jest raz za razem dawać się wykorzystywać przez cynicznych polityków.
       Nie możemy być marionetkami w ich rękach, musimy ciągle pamiętać, że politycy nie zależnie od opcji politycznej, którą reprezentują, ruchy społeczne traktują wyłącznie jako trampolinę do odzyskania utraconych punktów. Dlatego mając to na uwadze twierdzę, że KOD chcąc pozostać autentycznym ruchem społecznym broniącym demokracji, musi się zdecydowanie odciąć od wszystkich prominentnych polityków.
      
Kazimierz Falkiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Elbląg trzeba bronić przed Falkiewiczem i Lewandowskim chyba co?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  6
  C.ieciorka(2015-12-20)
 • chodzi o około 45 miliardów, tyle banki i wielkoprzemysłowy handel powinien płacic podatku w tym kraju, czyli połowę tego co płaci według norma zachodnich, ale oni chcą płacic zero o to Europa wschodnia, duze ryzyka itp, tłumaczenia, nie podejmuje sie oceniac kto ma racją, ale chyba ludzie wiedzą skoro chca tej kasy, rodziny chca tej kasy bo jej potrzebuja, dzieci kosztują,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  dsdsds(2015-12-20)
 • Chłopie co ty przedstawiasz. Sam nie wiesz co bys chciał. Raz ci sie udało zbajerowac elblążan(referendum) i myslisz że politykiem jesteś. Chłopie daj sobie SIANA. Tęcze w łape na kiju i wio na Górę Chrobrego dziki ganiac.
 • walta w ciemno rodacy moi!!! Lechu, Lechu - sorry wielkie- Jarek, Jarek i pozamiatane, bo TKM!!! :) A Pana Prezydenta mi żal. Bo się wstydzi biedak - tak jak ja - za III RP i za premiera Kaczyńskiego, Marcinkiewicza i jeszcze za prezydenta ŚP. Lecha. Dali się biedacy wmanewrować w TE DURNĄ TRZECIĄ. Jędrek się nie da - i chwała mu za to
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  andrzejkolub(2015-12-20)
 • Kukiz pilotowany przez PiS - oj chłopie ciebie juz kompletnie pokręciło. I dlatego Kukiz wprowadził do sejmu m. in. Liroya, przeciwnika PiS;P to, że sam Kukiz ma w wielu miejscach podobne zdanie (a w wielu inne) jak PiS to tylko dobrze ale nie bredź o jakimś sterowaniu :P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  5
  aligator(2015-12-21)
 • Obrońcy banksterów się znależli, ukrócił się dostęp do "koryta" to trzeba mieszać. Soros przez fundację Batorego sypie sianko, to można pokrzyczeć. "tatuś w zomo, synek w kodzie-demokracja zawsze w modzie"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  vonvon(2015-12-21)
 • Prosze pana falkiewicza, żeby się nie wypowiadał-pana osoba, niestety, kojarzy się jak najgorzej i uważam, że cokolwiek pan nie powie, zaszkodzi pan, sorry, taka prawda.
 • MariuszLewandowski-Fc Drogi FGJ po pierwsze skoro używasz nazwiska staraj się je pisać z dużej literu - zarówno z szacunku dla osoby jak i zasad pisowni. Po wtóre zaś o ile ktoś i patologii partyjenj może się w Elblągu wypowiadać to właśnie Pan Falkiewicz a ponieważ to co napisał to szczera prawda to jego wypowiedź może zaszkodzić tylko kłamcą i oszustą. szczególnie tym co się w kodowanie kodu z wirusami Platformy Obywatleskiej wciskają. Mając zatem na uwadze że masz Pan/Pani skojarzenia jak najgorsze to proponuję się poprawić bo nikt nie żyje wiecznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  3
  MariuszLewandowski-Fc(2015-12-21)
 • ,, Jak większość moich rodaków jestem autentycznie zniesmaczony tym, co robi i do czego zmierza PiS'' A ja napiszę tak : , ,, ,Jak większość moich rodaków jestem autentycznie zniesmaczony tym, co robi i do czego zmierza KOD'' proszę NIE MANIPULOWAĆ opinią publiczną Panie Falkiewicz i to w tak prymitywny i ograny sposób.
 • Tak jak kiedyś komuszki tak teraz pis owcy (czarna odmiana socjalizmu) usiłują zaklinać rzeczywistość i nikt inny jak dotychczasowa władza - jest ojcem i matką tych wykwitów urojonego realu lepszych Polaków. Jak widać, więc na polskiej arenie publicznej każdy przejaw i sposób zaistnienia partyjnej działalności obarczony jest wszystkimi plagami najgorszej praktyki socjologicznych standardów i niemocą twórczą tworzenia realu. A wszystko to wynika z faktu dość marnie wyedukowanego społeczeństwa w dziele samorządności i praw jak i logiki codziennego realu oraz dość szmatławego gatunku wodzów mieniących się ojcami opatrznościowymi narodu. Taki deal a właściwie jego brak. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  AMalejużniekoniecznie(2015-12-21)
 • Panie Falkiewicz zostaw pan w spokoju PO, bo idzie nowe.
 • Panie Lewandowski-może Pan dużymi literami napisac, bo nijak nie rozumiem nic z tego Pana bełkotu?Co mam zrobić?jak? o co kaman?
Reklama