UWAGA!

Czytelnik: Po co ten zakaz?

 Elbląg, Czytelnik: Po co ten zakaz?
(fot. Czytelnik)

Dlaczego nadal na parkingu przy bulwarze Zygmunta Augusta obowiązuje zakaz ruchu z wyłączeniem autokarów? Przecież wystarczy, by zakaz obowiązywał sezonowo, by nie blokować miejsc parkingowych, których brakuje na starówce – napisał do nasz jeden z Czytelników. Co na to urzędnicy?

Nasz Czytelnik przesłał nam zdjęcie parkingu przy bulwarze Zygmunta Augusta, na którym kilka lat temu wydzielono miejsce dla autokarów. - Czy ktoś widział poza sezonem autokar tu parkujący? Przecież jeśli jest taka potrzeba, to wystarczy stawiać znak sezonowo przy tak dużym braku miejsc postojowych. Byłem świadkiem, jak Straż Miejska nałożyła na auto jedno z kierowców blokadę – napisał do nas pan Sławomir.

Jak informują urzędnicy z Zarządu Dróg z siedmiu istniejących miejsc dla autokarów trzy są dzierżawione przez turystyczne przedsiębiorstwa – Hotel Focus, Żeglugę Ostródzko-Elbląską i Hotel Pod Lwem. – Umowy zostały zawarte w różnym czasie, obowiązują do 30 czerwca 2023 r., 31 lipca 2024 r. i 31 maja 2025 rokuu - informuje Zarząd Dróg, dodając, że dzierżawa jest związana z potrzebami obsługi gości i klientów tych przedsiębiorstw.

Miejsca dla autobusów przy moście Niskim wyznaczono wiosną 2020 roku. Urzędnicy nie planują w tej kwestii zmian. - Jest to jedyne miejsce w obrębie Starego Miasta, gdzie mogą parkować autokary – informuje Zarząd Dróg, dodając, że parking jest objęty przez Straż Miejską kontrolą i monitoringiem.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To bardzo proste, znak służy reperowanie budżetu miasta. Wystarczy tam zaparkować, a po kilku minutach już jest SM i wypisuje bilecik. Nie bez przyczy jest tam skierowana jedna z kamer monitoringu
 • Autobusy to pojazdy "kursowe". Tam nigdy nie stają autobusy. Jeżeli miejsca są zarezerwowane, to nie dla autobusów, tylko dla autokarów. Teraz autokar nie może tam wjechać.
 • W polskim prawie nie ma określenia, ,autokar". Nawet mały Mercedes Sprinter który ma więcej niż 9 miejsc siedzących jest określony jako autobus. Nie zabieraj głosu w sprawach o których nie masz pojęcia. A co do parkingu to nawet w sezonie nieraz mamy problem z zaparkowaniem na tym parkingu. Jest zastawiony osobówkami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  29
  1
  kierowca autobusu(2023-02-28)
 • Elbląg chce być miastem otwartym dla turystów, dlatego musi być parking dla autokarów. Popieram
 • "informuje Zarząd Dróg, dodając, że parking jest objęty przez Straż Miejską kontrolą i monitoringiem. " - TAK? To czyje auta tam ciągle stoją?
 • A ta tymczasowa barierka która stoi przed wjazdem na most niski od czasu jego remontu, to ile jeszcze będzie stać? Serio musi być tam taka prowizorka?
 • Wyjaśnienie znaku dla Pana Sławomira: nie wjeżdżaj za znak, chyba że kierujesz autobusem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  kapitan_oczywisty(2023-02-28)
 • To marnowanie miejsc parkingowych. Płatny parking dla autobusów można zrobić pod muzeum albo za mostem obok specjal pubu. Januszexy jakoś sobie zresztą radziły bez tego parkingu, więc nie jest on dla nich niezbędny akurat w tym miejscu. W ostateczności można zawrzeć aneks do umowy, że parkingu dla autobusów nie będzie poza sezonem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  8
  Upadły Harley(2023-02-28)
 • Parkingów dla samochodów osobowych jest kilkanaście, a dla autobusów jest jeden. I jeszcze problem. Ciekawe kto do hotelu będzie chodził zza kanału. Zrezygnuje z przyjazdu do Elbląga i taki będzie koniec turystów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16
  7
  Autobusy są potrzebne(2023-02-28)
 • @Autobusy są potrzebne - A kto każe łazić do hotelu" zza kanału" komuszku? Autobus podjeżdża na jedno miejsce, wysadza ludzi i parkuje po drugiej stronie rzeki, proste.
 • Po to żeby Straż Miejska miała kogo kasować nie wiesz po co.
 • Kanał ELBLĄSKI i pochylnie to nasza duma, hotele też są chlubą. Zlikwidujmy ten parking niech upadną. Jeden czytelnik będzie miał wpływ na turystykę w Elblągu i kilkadziesiąt miejsc pracy. Skoro jest dzierżawa na wyłączność to parking w tym miejscu się sprawdził.
Reklama