UWAGA!

DBI 2014

11 lutego obchodzić będziemy po raz dziesiąty Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku wszystkie działania w ramach DBI realizowane będą pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”.

W wydarzenie to szczególnie zaangażowała się Szkoła Podstawowa nr 18 oraz Zespół Szkół z Gronowa Górnego, ale do przedsięwzięcia dołączyć jeszcze mogą inne placówki.
       Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. W naszym kraju od 2005 roku Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”.
       Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.
       Podczas tegorocznych obchodów DBI, pod hasłem „Razem tworzymy lepszy internet” organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę społeczną na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, żeby internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym, bo każdy ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
      
       W naszym regionie
      
Do akcji ogólnopolskiej kolejny już raz dołączyła Szkoła Podstawowa nr 18, na terenie której przewidziano specjalne zajęcia edukacyjne dla dzieci. Podczas Tygodnia Lepszego Internetu 2014 najmłodsi uczniowie poznają zasady bezpiecznego korzystania z internetu, a starsi odnowią umowy z poprzednich lat. Zaplanowano również happening, warsztaty bezpiecznego internetu i spotkanie z Drużyną Sieciakową.
       Zajęcia edukacyjne dla dzieci odbędą się również w Zespole Szkół w Gronowie Górnym. W ramach DBI zaplanowano tam m.in. oglądanie filmów edukacyjnych związanych z tematem DBI, spotkanie z policjantem dotyczące zagrożeń w internecie, konkursy dotyczące przestrzegania praw autorskich, kurs e-learning dla uczniów klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej, program artystyczny na temat bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni i prelekcję dla rodziców na temat zagrożeń w sieci.
      
       Materiały edukacyjne
      
Materiały do pobrania podzielone są na grupy wiekowe: przedszkolaki, szkoła podstawowa klasy 1-3, szkoła podstawowa klasy 4-6, gimnazjum oraz kursy e-learningowe dla starszej młodzieży. Tu można je pobrać bezpłatnie wraz ze scenariuszami zajęć.
       Jak co roku, na lokalnych organizatorów DBI (szkoły, przedszkola itp.), którzy do końca lutego 2014 roku zarejestrują swoją inicjatywę na stronie akcji oraz prześlą z niej sprawozdanie, czeka konkurs z nagrodami. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, planowane inicjatywy mogą zgłosić tu.
      
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama