UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dobrze się bawili ze służbami

 
Elbląg, Dobrze się bawili ze służbami
fot. Anna Dembińska

Można było przetestować jak działają pasy bezpieczeństwa albo spróbować ugasić pożar. Nie zabrakło sprzętu – wozów bojowych, motocykli marki tryumf czy symulatora dachowania – a także pokazów i występów artystycznych. Już po raz ósmy na terenie jednostki przy ul. Królewieckiej odbył się festyn służb mundurowych. Zobacz więcej zdjęć.

To wydarzenie, skierowane do wszystkich mieszkańców miasta, wpisuje się w obchody święta Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód. Powstał on na bazie 16. Batalionu Dowodzenia Ziemi Elbląskiej.
       - Dziś my, jako pułk, obchodzimy pierwsze takie święto – wyjaśniała mjr Monika Gołębiewska-Trojszczak, szef sekcji komunikacji społecznej pułku.
       Podczas festynu można było obejrzeć pokaz psów policyjnych czy broń z czasów II wojny światowej, przymierzyć alkogogle czy spróbować swoich sił w strzelaniu (odbywało się w bezpiecznych warunkach).
       - To fajna zabawa, raz udało mi się trafić w tarczę – opowiadał Jeremi Sałamacha ze Szkoły Podstawowej nr 6.
       - Bardzo mi się podobało, już wcześniej próbowałem tego typu rzeczy, dwa razy udało mi się trafić w sam środek tarczy – dodał Stanisław Dłuszewicz, również uczeń SP nr 6.
       Można było również zapoznać się z pracą straży pożarnej.
       - Przygotowaliśmy pokaz sprzętu, który znajduje się na naszych pojazdach pożarniczych, a także stanowisko z hydronetkami, gdzie dzieci mogły po raz pierwszy zapoznać się z działaniami podczas pożaru, oczywiście w stopniu zminimalizowanym. Dzieci same pompowały wodę, napełniały nalewaki, a gdy już są pełne wydają odpowiedni sygnał dźwiękowy. Na kolejnym stanowisku dzieci gasiły pożary za pomocą gaśnic. Przygotowaliśmy również pokaz dynamiczny, razem z nami współpracowała Grupa Wodno-Ochotnicza Straży Pożarnej, która również demonstrowała zakres swoich działań i sprzętu – mówił kpt. Maciej Kogut, zastępca dowódcy JRG nr 1 w Elblągu.
       Z atrakcji tych skorzystała m.in. Oliwia Jaksiewicz z SP nr 19.
       - Konkurencja, w której braliśmy udział bardzo mi się podobało, bo wygraliśmy. Chodzi tu o to kto pierwszy trafi hydronetką w dziurę z dwóch metrów – opowiadała.
       Na festynie nie zabrakło policji.
       - Mamy stanowisko, na którym pokazywaliście, jak działają pasy bezpieczeństwa, gdy zderzamy się z przeszkodą. Jest też pokaz sprzętu policyjnego, czyli np. motocykli marki tryumf, naszych pojazdów służbowych, a także stanowisko informacyjne – wyliczał kom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
Sebastian Wiśniewski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama