UWAGA!

Dobrze się bawili ze służbami

 
Elbląg, Dobrze się bawili ze służbami
fot. Anna Dembińska

Można było przetestować jak działają pasy bezpieczeństwa albo spróbować ugasić pożar. Nie zabrakło sprzętu – wozów bojowych, motocykli marki tryumf czy symulatora dachowania – a także pokazów i występów artystycznych. Już po raz ósmy na terenie jednostki przy ul. Królewieckiej odbył się festyn służb mundurowych. Zobacz więcej zdjęć.

To wydarzenie, skierowane do wszystkich mieszkańców miasta, wpisuje się w obchody święta Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód. Powstał on na bazie 16. Batalionu Dowodzenia Ziemi Elbląskiej.
       - Dziś my, jako pułk, obchodzimy pierwsze takie święto – wyjaśniała mjr Monika Gołębiewska-Trojszczak, szef sekcji komunikacji społecznej pułku.
       Podczas festynu można było obejrzeć pokaz psów policyjnych czy broń z czasów II wojny światowej, przymierzyć alkogogle czy spróbować swoich sił w strzelaniu (odbywało się w bezpiecznych warunkach).
       - To fajna zabawa, raz udało mi się trafić w tarczę – opowiadał Jeremi Sałamacha ze Szkoły Podstawowej nr 6.
       - Bardzo mi się podobało, już wcześniej próbowałem tego typu rzeczy, dwa razy udało mi się trafić w sam środek tarczy – dodał Stanisław Dłuszewicz, również uczeń SP nr 6.
       Można było również zapoznać się z pracą straży pożarnej.
       - Przygotowaliśmy pokaz sprzętu, który znajduje się na naszych pojazdach pożarniczych, a także stanowisko z hydronetkami, gdzie dzieci mogły po raz pierwszy zapoznać się z działaniami podczas pożaru, oczywiście w stopniu zminimalizowanym. Dzieci same pompowały wodę, napełniały nalewaki, a gdy już są pełne wydają odpowiedni sygnał dźwiękowy. Na kolejnym stanowisku dzieci gasiły pożary za pomocą gaśnic. Przygotowaliśmy również pokaz dynamiczny, razem z nami współpracowała Grupa Wodno-Ochotnicza Straży Pożarnej, która również demonstrowała zakres swoich działań i sprzętu – mówił kpt. Maciej Kogut, zastępca dowódcy JRG nr 1 w Elblągu.
       Z atrakcji tych skorzystała m.in. Oliwia Jaksiewicz z SP nr 19.
       - Konkurencja, w której braliśmy udział bardzo mi się podobało, bo wygraliśmy. Chodzi tu o to kto pierwszy trafi hydronetką w dziurę z dwóch metrów – opowiadała.
       Na festynie nie zabrakło policji.
       - Mamy stanowisko, na którym pokazywaliście, jak działają pasy bezpieczeństwa, gdy zderzamy się z przeszkodą. Jest też pokaz sprzętu policyjnego, czyli np. motocykli marki tryumf, naszych pojazdów służbowych, a także stanowisko informacyjne – wyliczał kom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
Sebastian Wiśniewski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama